Ev hanımları için 1000 TL aylık fırsatı gündemde! Son dönemde artan enflasyon ve yaşam pahalılığı nedeniyle ev geçimi konusunda ev hanımlarına yönelik kanun tekliflerine hız verildi.

Ev hanımlarına emeklilik ve ayda en düşük 1000 TL ödeme müjdesini kapsayacak yeni çalışma üzerinde duruluyor. Borçlanma ile ev hanımlarına emeklilik mümkün olacak mı? Detaylar haberimizde sizlerle...

Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı Ziraat Bankası bankamatik kartı kullanan vatandaşlara 14000 TL ödeme yapacağını resmi olarak açıkladı

Ev hanımları için düzenlenen maddi destek paketlerinin güncelliği sürüyor. Gelen son bilgiler kapsamında ev işçiliği ile uğraşan kadınlara özel olarak nakit desteği sağlanmasının beraberinde emekliliğin de önü açılıyor. Ev hanımları için özel destekler her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilmeye devam ediyor. Aktarılan son bilgiler kapsamında ev hanımlarının da artık emekli olabileceği duyuruldu. Peki ayrıntılar neler? Nasıl emeklilik gerçekleştirilecek? O Soruların yanıtı haberimizde sizlerle...

Ev Hanımlarına Destek Müjdesi!

Ev hanımları için özel destekler her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Gündeme gelen son dakika bilgileri kapsamında ev hanımlarının da artık emekli olabileceği duyuruldu. SGK artık ev hanımlarının da emekli olabileceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Bu fırsatla birlikte herhangi bir geliri olmayan ve hayatında bir defa bile çalışma hayatında bulunmamış kadınlar doğrudan emekliliği gerçekleştirebilecek.

Bazı şartların yerine getirilmesi büyük önem teşkil ediyor. İlk önce emekli olmayı düşünen ev hanımlarının en az 25 yıl boyunca evli kalmış olması koşulu aranmaktadır. Evliliğin 25 yılı geride bırakması koşulundan sonra da SGK'nın istediği tüm koşullar yerine gelmiş olmaktadır. Bununla birlikte emekli olmak isteyen ev hanımları için de yaş sınırı mevcuttur. Yaş sınırı ise 50 olarak belirlenmiştir yani 50 yaşı aşmamış olmanız isteniyor. Gelir hususunda ise ortalamanın altında bulunmak, aranan diğer koşullardan biridir.

Ev Hanımlarına Emeklilik Fırsatı

Herkesçe bilindiği üzere devlet aracılığıyla gerçekleştirilen pek çok destekten yararlanılmış olması gerekmektedir. Bahsi geçen destekler yetim maaşı, dul parası, yaşlı aylığı gibi desteklerdir. Bunun beraberinde ev hanımlarının SGK ile herhangi bir bağlantısının mevcut olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda da prim ödemesinin gerçekleştirilmemiş olması en temel durumlar içerisinde yer alıyor. Eğer koşulları sağlıyorsanız siz de emekli bir ev hanımı olabilirsiniz.

Vatandaşlar emeklilik için gündeme gelen detayları yakından takip ediyor. Bu kapsamda kadınlar için emekliliğin önü açılıyor. Devlet her geçen gün vatandaşlara pek çok kalemde ve pek çok kapsamda destek düzenliyor. Devlet tarafından düzenlenen bir yeni yardım türü kadınlara yönelik düzenlenen emeklilik oldu. Sizde iş hayatına hiç girmediğiniz halde emekli olmak istiyorsanız artık bu mümkün.

Ev hanımlarına emeklilik ile ilgili çalışmaların 3600 Ek Gösterge ve EYT konularından sonra 2023 seçim yılı öncesinde gündeme gelmesi bekleniyor. Ev hanımlarına emeklilik çalışmalarıyla ilgili son dakika gelişmelerini bu sayfadan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.