Ev Hanımlarına Gelir Şartsız Kefilsiz Belgesiz Kredi Müjdesi! O Bankalar 25000 TL'ye Kadar Kredi Veriyor

Ev hanımlarına kredi müjdesi! Çalışmayan ev hanımları da birçok banka tarafından sunulan kredi paketlerinden yararlanabiliyor ve kredi çekebiliyor.

Ekonomi 06.09.2021 - 09:35 06.09.2021 - 09:35 Berkay Keskin

O bankalar harekete geçti ve ev hanımlarına kefilsiz şartsız 25000 TL'ye kadar düşük faizli kredi vereceklerini açıkladılar! Peki hangi bankalar kredi veriyor? Ev hanımlarına 25.000 TL'ye kadar kredi müjdesinin tüm detayları haberimizde sizlerle...

O Bankalardan ev hanımlarına ve ailelerine müjde geldi! Son dönemde devam eden koronavirüs pandemisi nedeniyle ekonomik açıdan zorluk yaşayan ailelere birçok banka tarafından sağlanan kredi desteklerinin kapsamı genişletiliyor. Bankalar, ekonomik olarak zorlu bir süreçten geçilen bu günlerde, çalışmayan ev hanımlarına da gelir şartsız, kefilsiz kredi veriyor! Odeabank, Enpara ve Burganbank'tan ev hanımlarına 25.000 TL'ye kadar, düşük faizle ve 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi müjdesi geldi! 

Herhangi bir geliri bulunmayan, düzenli olarak gelir elde ettiğine dair maaş bordrosu vb. belge de ibraz edemeyen ev hanımlarına kredi musluğu açıldı! Bankalar çalışmayan ev hanımlarına da düşük faiz ve uygun vade seçenekleriyle ihtiyaç kredisi veriyor! Peki ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri? Şart var mı? Ev hanımlarına kredi müjdesinden kimler yararlanabilir? Başvuru şartları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizin devamında sizler için yer verdik.

Ev Hanımlarına Düşük Faizle Kefilsiz Şartsız Kredi Fırsatı

Zorlu pandemi sürecinde başta kamu bankaları olmak üzere pek çok banka vatandaşın yanında olduğunu göstererek düşük faizli kredi paketlerini hayata geçirdi. Kefilsiz şartsız sunulan kredi paketlerine milyonlarca vatandaş tarafından yoğun talep gelmişti. Devam eden pandemi koşullarında şimdi bu kez de ev hanımları için kredi müjdesi verildi. Üstelik klasik kredi başvurularında aranılan birtakım şartlar ve düzenli gelir elde ettiğine dair belge (maaş bordrosu) da aranmıyor! 

Ev hanımlarına düşük faizle kredi müjdesinde, kişinin kredi notuna da bakılmıyor. Bilindiği üzere bankalar kredi taleplerini incelemeye aldıklarında başvurucunun kredi notuna göre değerlendirme yapmaktadırlar. Bu şekilde değerlendirme yaparak verilecek kredinin ödenilebilirliği bir anlamda kontrol edilmektedir. Ancak ev hanımları için hayata geçirilen kredilerde bu kıstas da belirli bir ölçüde dikkate alınmamaktadır.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Fırsatının Şartları Nelerdir?

Devam eden pandemi koşullarında vatandaşa destek için harekete geçen bankalar, ev hanımlarına da ihtiyaç kredisi vermeye başladılar. Herhangi bir yerde çalışmayan, düzenli geliri bulunmayan ev hanımları da bankalardan kredi kullanabilecek. Ancak kredi başvuruları için bir takım şartlar aranıyor. Buna göre başvuru yapacak ev hanımlarında;

- Düzenli geliri bulunmasa dahi ipotek gösterebilecek bir malvarlığının bulunması,
- Bankalar istediğinde kefil gösterebilmesi
- Eşin maaş durumu,
- Vefat eden anne veya babadan maaş kalmış ise bu hususların belgelenmesi.

Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kefilsiz şartsız, düşük faizle ve 60 aya kadar vade seçeneğiyle 25.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi veren bankalar; Aktif Bank, Enpara ve Odeabank'tır. Ayrıca CEPTETEB müşterileri de bankalarıyla iletişime geçerek ev hanımlarına düşük faizli kredi imkanından yararlanıp yararlanamadıklarını sorgulayabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@