Ev hayali kuran vatandaşlara büyük fırsat! TOKİ aylık 1683 TL taksitle 120 ay vadeli konut satışına başladı!

Ev sahibi olmak isteyenlere güzel haber geldi. Aylık 1683 TL taksitle 120 ay vadeli konut satışına başlıyor. Satışlar açık arttırma usulüyle yapılacak.

Ekonomi 01.11.2021 - 21:20 01.11.2021 - 21:20 Volkan Arık

Ev hayali kuranlara büyük fırsat! TOKİ aylık 1683 TL taksitle 120 ay vadeli konut satışına başladı! Kira öder gibi ev alacaksınız. Artık kira öder gibi ev sahibi olmak TOKİ’nin yeni kampanyası sayesinde mümkün olacak. Sadece 1683 TL'den başlayan taksitlerle Kendi evinizde oturmaya başlayabilirsiniz. TOKİ yeni konut projesi kapsamında %40 peşinat ile ev sahibi olma imkanı veriyor. 120 ay vadeli ödeme planı ile sağlanacak olan konut fırsatında ödenecek peşinat ise 134.705 TL oldu. 2 Kasım tarihinde TOKİ'nin İzmir Yenitepe de bulunan 141 konutu için açık arttırma yapılacak. İnternet üzerinden de açık arttırmaya katılım Mümkün olacak. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar işlemlerini Halk Bankası aracılığı ile gerçekleştirecek.

Ev sahibi olmanın artık hayal gibi olduğu günümüzde TOKİ kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sağlıyor. TOKİ'nin İzmir'de ev sahibi olmak için bekleyen vatandaşlara yeni bir kampanya duyurusu oldu. İzmir Yenitepe’de bulunan 141 konut için açık arttırma yapılacak. Açık artırma tarihi 2 Kasım 2021 olarak duyuruldu. TOKİ konut satışı için yapılacak olan açık artırmanın İzmir Balçova Termal Otel Kardelen salonda ve İstanbul'da ise TOKİ hizmet binasında gerçekleşeceği öğrenildi. Ayrıca açık artırmaya bireysel katılım olabileceği gibi internet üzerinden de katılım sağlanacak.

ev-hayali-kuranlara-buyuk-firsat-toki-aylik-1683-tl-taksitle-120-ay-vadeli-konut-satisina-basla-3

KATILIM ŞARTLARI NELER?

TOKİ tarafından belirlenen katılım şartlarını yerine getirenler açık artırmada fiyat verebilecek. %40 peşinat ile satışa çıkarılacak olan konutlar 120 ay vadeli olarak sunulacak. Alıcıların proje kapsamında 134 bin 705 TL peşinat ve 1683 lira taksitle ev sahibi olması planlanıyor. Yani kira öder gibi ev sahibi olmak TOKİ’nin yeni konut projesi kapsamında gerçek olacak.

ev-hayali-kuranlara-buyuk-firsat-toki-aylik-1683-tl-taksitle-120-ay-vadeli-konut-satisina-basla-2

KAYIT İŞLEMLERİNİN TAMAMLANMASI GEREKİYOR

TOKİ konut satışı için açık arttırma İzmir Balçova Termal Otel Kardelen salonda ve İstanbul TOKİ binasında gerçekleşecek. Sosyal mesafe kurallarının uygulanacağı Açık arttırma İzmir'de Saat 7.30’da İstanbul'da ise 8.30’da başlayacak. Aynı zamanda açık artırmaya internet üzerinden de katılım Mümkün olacak. Kayıt işlemlerini tamamlanmış olanların teklif alımına Saat 10.30 da başlanacak nokta başvuru yapmak isteyen vatandaşların gerekli işlemleri Türkiye Halk Bankası aracılığı ile tamamlaması gerekiyor.

ev-hayali-kuranlara-buyuk-firsat-toki-aylik-1683-tl-taksitle-120-ay-vadeli-konut-satisina-basla-1

DEPREME DAYANIKLI EVLER İNŞA EDİLDİ

TOKİ tarafından İzmir Yenitepede depreme dayanıklı konutlar inşa edildi. Bahçeli olan daireler daha çok talep görürken TOKİ dairelerinde inceleme yapan alıcılar binalar arasında mesafe olmasının aynı zamanda Depreme dayanıklı olmasının önemli olduğunu dile getiriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@