Ev Sahibi Olanlara Müjde, Bankalar Size Özel 250.000 TL Kredi Vereceğini Duyurdu, Üstelik İlk Taksit 3 Ay Ertelemeli olacak. Kredi kullanacak olan kişilerin, belirli şartlara göre bu kredileri alabileceklerdir. Ev ipoteği vererek kullanacağınız bu kredilerde, yüksek limitli kredi alıp ihtiyacınızı görebileceksiniz. 

İhtiyaç kredileri bankaların belirli limitlere kadar kullandırdıkları kredilerdir. Bu kredilerde ipotek ve kefil istenmeden anında kredi kullanımı yapılmaktadır. 100.000 TL’ye kadar verilen bu kredilerde bazı müşterilere limitler yetmeyecektir. Kredi limitleri yetmeyen kişiler ise bankalardan ipotekli kredi başvurusu yapabilirler. İpotekli kredilerde bir üst limit yoktur. Gelir belgeniz ve vereceğiniz ipoteğe göre sizlere kredi imkanı verilmektedir.

Bankaların en çok ipotek aldıkları teminat ev ipoteğidir. Bazı bankalar arsa ipoteği alırken, Vakıfbank araba ipoteği de alarak kredi vermektedir. 250.000 TL gibi yüksek bir kredi ihtiyacınız varsa bu kredileri de bireysel kredi bölümünden ipotekli kredi kampanyalarına başvuru yaparak çözebilirsiniz. Şimdi sizlere bu yazımızda Ev ipotekli kredi veren bankalar hangileridir, bunlar hakkında bilgiler verelim.

Ziraat Bankası Ev İpotekli Kredi Başvurusu

Devlet bankası olan ve her kredide uygun faizlerle işlem yapan Ziraat Bankası, ev ipotekli kredilerde de müşterilerine uygun faiz ve kolay başvuru imkanı ile işlem yaptırmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan kişi eğer bireysel müşteriyse verdikleri ev ipoteğinin ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi imkanından faydalanabilecektir. Ticari olan müşteriler ise verdikleri ev ipoteğinin yüzde 80’ine kadar kredi alabilirler. Aldığınız tüm ipotekli kredilerde 36 ay vade ile işlem yapılacaktır. Bu kredileri kullanabilmeniz için vereceğiniz ipoteğin krediye uygun olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası üzerinden ipotekli kredi başvurusu yapacaksanız kimlik, gelir belgesi ve ipotek vereceğiniz evin tapu ve borcu yoktur kağıtları ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler en az 6 aylık sigortalı çalışan olması veya emekli olması gerekmektedir. Emekli olanlar da bu bankadan maaş almaları durumunda kredi alabilirler. Ziraat Bankası üzerinden kullanılan ipotekli kredilerde dilerseniz borç kapatma kredisi olarak da kullanabilirsiniz.

İş Bankası Ev İpotekli Kredi Başvurusu

İş Bankası’da ihtiyaç kredilerinde sürekli yeni kampanyalar yapan bankaların başında gelmektedir. Sizde en yakın İş Bankası şubesine evraklarınız ile birlikte başvuru yaparak alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. 250.000 TL kredi kullanmak istiyorsanız verdiğiniz ipoteğin değeri 500.000 TL olması gerekmektedir. İş bankası üzerinden yaptığınız kredi başvurusu hızlı bir şekilde değerlendirilecektir. Kredi sonucu 1-2 gün içinde sonuçlanır ve onay almanız durumunda hemen kredinizin kullanımı için evrakları bankadan alabilir ve tapuya gidebilirsiniz.

Akbank Ev İpotekli Kredi Başvurusu

Akbank ipotekli kredilerde diğer bankalar gibi sadece ev ipoteği kabul etmektedir. Bu bankada ekspertiz değerine ve kişinin gelir durumuna göre kredi verecektir. Ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi kullanabilir ve 36 ay vadeli krediler için başvuru yapabilirsiniz. Başvurular sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Bireysel kredi bölümüne giderek evrakları ve başvuru formunu doldurursanız aynı gün içinde kredi sonucunuzu göreceksiniz. 250.000 TL kredi kullandığınızda kredi notunuza göre faiz oranı uygulanacaktır.

Vakıfbank Ev İpotekli Kredi Başvurusu

Vakıfbank gayrimenkul ipoteği ile kredi almak isteyenlere ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar kredi imkanı vermektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişi çalışma süresinin en az 6 ay olması ve sigortalılık süresinin de en fazla 1 sene olması gerekmektedir. Yeni bir işe başladıysanız veya sigortanızda girdi çıktı varsa kredi alamazsınız. Banka ipotek olarak gayrimenkul dışında araba ve arsa ipoteği de vermektedir. 36 ay vadeye kadar verilecek olan bu kredilerde banka şubesinden başvuru yapmanız gerekiyor. İnternet bankacılığı, Mobil bankacılık, SMS ile kredi başvurusu yapamazsınız.

Burgan Bank Ev İpotekli Kredi Başvurusu

Özellikle bankalardan kredi notu düşük olduğu için kredi alamayanlar bu bankadan evin ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar kredi başvurusu yapabilmektedir. Burgan Bank’ın diğer bankalardan ayıran avantajı ise ipoteğin kendi üzerinize olması şartı yoktur. Başkasının üzerine olan ipoteği de bu bankadan kredi başvurusu yaparak kullanabilirsiniz. 250.000 TL kredi başvurusu için banka şubelerine gitmeniz gerekiyor. Bireysel müşterilerde ve ticari müşterilerde 36 ay vadeye kadar kredi başvurusu yapılmaktadır. Bu bankadan ve diğer tüm bankalardan kredi kullanacak olan kişiler evli ise kredi kullanım aşamasında eş rızası vermesi gerekmektedir. Eş rızası banka personeli ile birlikte imzalanan bir evraktır.

ev-sahibi-olanlara-mujde-bankalar-size-ozel-250000-tl-kredi-verecegini-duyurdu-ustelik-ilk-taksi

İpotekli Krediler Ödenmezse Eve Ne Olur?

Bu bankalar veya başka herhangi bir bankadan kredi başvurusu yaptığınız zaman  evi banka 1.dereceden ipoteğe alacaktır. Bu 1.derecen ipotek olduğu sürece siz borcunu kapatmadan evi satamaz veya devir edemezsiniz. Eğer kredi borcunu da ödemezseniz banka bu evi satmaya direk yetkili kişidir. Ama borcunuzu ödemediğinizde hemen evin satışı olmaz. 90 gün süre içinde hiç ödenmeyen krediler avukata devir olur. Avukatlık bürosu sizle anlaşmak ister. Eğer hala borç ödenmediyse icra kararıyla ev satışa çıkar ve borcu ödenir.