Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Devlet Desteği! Bakanlık 125 Bin TL Hibe Açıklamasını Duyurdu!

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! 125 Bin TL hibe verilecek! Devletten hibe almak için şartlar neler? Başvuru nereye yapılır? İstenilen belgeler neler?

Ekonomi 06.07.2021 - 23:27 06.07.2021 - 23:28 Ece Sahan

Konut sahibi olmak istyenlere hibe desteği müjdesi geldi. Yıllarca çalışıp didinen vatandaşların tek hayali başlarını koyacakları bir ev sahibi olmaktı.

Vatandaşlar kira derdinden kurtulup kendi evlerinin sahibi olma hayaline artık daha yakın. Ev sahibi olmak isteyenlere kredi desteği geliyor!

Devlet ev sahibi olmak isteyenlere geri ödemesiz hibe desteği vererek vatandaşların hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak. Peki devlet geri ödemesiz kredi hibe desteği nasıl alınır? Kimler hibeye başvurabilir?

İlk kez konut sahibi olmak isteyenlere devletten geri ödemesiz kredi desteği başvuru şartları neler?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar devlet hibe desteğinden yaralanabilecek. Bunun için 36 - 48 ay ev hesabı açanlara yüzdelik oranlarda devlet desteği sağlanacak.

Koronavirüs pandemisinde oldukça kötü etkilenen vatandaşlar için devlet hibe desteklerini güncelledi. Buna göre ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ilk müjde geldi. Devlet öncelikli olarak ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlar için hibe desteği şartlarını iyileştirdi.

Yıllar boyunca çalışan vatandaşlar bir ev alabilmek için didinip dururken, Koronavirüs pandemisinde ev alma hayalalleri iyice suya düştü. Birikimleri pandemi nedeniyle eriyen vatandaşlara devletten hibe desteği geliyor.

Devlet 2021 hibe destek paketlerindeki yeni şartlar neler? 2021 devlet hibe desteği için gerekli belgeler neler?

Devletten 125 Bin TL geri ödemesiz hibe desteği alabilmek için gerekli şartlar neler? Vatandaşlar 125 Bin TL hibe alabilmek için hangi şartları sağlamalı ve nereye başvurmalı?

Başvurular Nasıl Yapılır?

Kimliğinizle devletin belirlediği banka şubelerine başvuruda bulunun.

Türk vatadanşı olmanız aranan ilk şartlardan biridir

Sadece TL hesabı açılabilmektedir.

Ev hesabı açan vatandaşlar birikim yapmış oldukları bankalarda nakitlerini faize yatırabilecek

Gereken önemli şartlardan biri de düzenli ödeme yapanız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@