Ev sahibi olmak isteyenlere müthiş haber geldi! TOKİ kurasız ev satışına başlıyor! Yeni daireler aylık 600-700 TL taksitle satılıyor. Son aylarda artan emlak fiyatları herkesin en büyük şikayeti haline dönüştü. Birçok kişi için ev almak artık neredeyse imkansız hale gelirken müjdeli haber TOKİ'den geldi. TOKİ kurasız ev satışı yapmaya başlıyor. Üstelik de sadece aylık 600-700 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olmak mümkün. Üstelik de ev almak için kurabiye katılmanız gerekmiyor. Yani TOKİ'nin bu dönemdeki satışları Kuralsız çekilişsiz olarak Yapılıyor ve katılım gösterenler ev sahibi olma şansını arttırıyor.

TOKİ Kurasız ve çekilişsiz 240 ay taksitle ev sahibi olma imkanı sağlıyor. Uzun zamandan beri artış gösteren Emlak fiyatlarından şikayet edenler için TOKİ'nin bu kampanyası adeta ilaç gibi olacak. Kampanyaya katılım gösterenler aylık 600 700 TL’den başlayan taksitlerle yeni daire sahibi olma imkanı bulacak. TOKİ ucuz konut satışı ile ilgili tüm detaylar da vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Peki TOKİ'nin ucuz satış konut satışı hangi illerde olacak? TOKİ ucuz konut satışı başvurusu nasıl yapılır?

ev-sahibi-olmak-isteyenlere-mujde-geldi-toki-kurasiz-ev-satisina-basliyor-yeni-daireler-aylik-60-1

TOKİ KURASIZ EV SATIŞINA BAŞLIYOR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından kurasız ev satışı duyurusu yapıldı. Herhangi bir kuraya gerek olmadan daire satın almak isteyenler için büyük fırsat başladı. Başvurular Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından kabul ediliyor. Şu anda TOKİ kurasız ev satışı yapılan iller Konya, Kastamonu, Adapazarı, Sivas, Erzurum, Aydın, Erzincan ve Giresun olarak açıklandı.

ev-sahibi-olmak-isteyenlere-mujde-geldi-toki-kurasiz-ev-satisina-basliyor-yeni-daireler-aylik-60-2

240 AY VADE SEÇENEĞİ

TOKİ ucuz ev satışı kapsamında daire almak isteyenlerin 240 ay vadeli olarak ev alabileceği biliniyor. Üstelik ve taksit ödemeleri tamamen bütçenize göre yapılıyor. Yani aylık 600 700 TL’den başlayan taksitlerle kira tutarından bile daha düşük fiyatlara ev sahibi olmak mümkün. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Türkiye'nin dört bir yanında ucuz konut inşaatı yapılıyor. Şu an için belirlenen illerde satışlar açılsa da ilerleyen günlerde daha fazla bölgede satışın olacağı tahmin ediliyor.

ev-sahibi-olmak-isteyenlere-mujde-geldi-toki-kurasiz-ev-satisina-basliyor-yeni-daireler-aylik-60-3

TOKİ UCUZ KONUT SATIŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

TOKİ ucuz konut satışı başvurusu da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamak mümkün. TOKİ konut satışı başvuru şartları ise şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

25 yaşından büyük olmak,

İkametin konutun yapılacağı ilde olması,

Konutun yapılacağı ilde 1 yıl ve daha uzun süreden beri yaşıyor olmak,

Daha önce TOKİ'den konut satın almamış olmak,

Şehit aileleri, gaziler ve vazife malulleri ile dul ve yetim aylığı alanlar için aynı ilde 3 yıldan fazla süredir ikamet ediyor olmak,

Hane içinde bulunan Kişi sayısına göre hane halkı gelirinin toplam 5.500 TL'den yüksek olması,

Başvuru yapacak olan kişinin kendisine eşine ya da çocuklarına ait konutunun bulunmaması,

Aynı aileden birden fazla kişinin başvuru yapmamış olması,

Konutların İstanbul'da yapılacak olması durumunda hane içinde gelirin 6000 TL ve üzeri olması,

TOKİ tarafından istenen bu şartları taşıyan kişiler başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor.