Evde bakım maaşı ödemeleri Mayıs ayının kaçında hesaba yatırılacak? Hangi şehirlerde evde bakım aylığı ödendi? Ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte detaylarıyla birlikte Mayıs ayı evde bakım maaşı güncel ödemeler...

Vatandaşın sosyal destek hakkını kullandığı evde bakım aylığı ödemeleriyle ilgili güncel bilgiler paylaşıldı. Şartları karşılayanların her ay düzenli olarak ödeme aldığı biliniyor. Peki Mayıs ayı itibarıyla evde bakım maaşı hangi şehirlerde hesaba yatırıldı? Güncel bilgiler ve dahası yazımızda...

Evde Bakım Maaşı Ödeme Tarihleri

Evde bakım maaşı ödeme tarihleri genellikle ayın 15'i ila 30'u arasındadır. Mayıs ayı için kesin bir ifade kullanılmamıştır. Bununla birlikte kısa süre içerisinde ödemelerin yapılması bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ödeme tarihleriyle ilgili açıklama yapacaktır.

Evde Bakım Aylığı Hangi Şehirlerde Yattı?

Evde bakım aylığı henüz herhangi bir şehirde ödenmedi. Duyuru yakında bakanlık tarafından gerçekleşecektir. Bununla birlikte ödeme tarihleri de açıklanacak. 

ödemeler (1)

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Kimler Evde Bakım Maaşı Alabilir?

 Evde bakım maaşı, engelli veya yaşlı bireylerin bakım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla verilen bir yardım programıdır. Bu programdan faydalanmak için aşağıdaki şartlara göz atabilirsiniz:

Türkiye'de ikamet ediyor olmak,
Yaşlılık veya engellilik durumunun tespit edilmesi,
Günlük yaşam aktivitelerini yerine getirirken başkalarının yardımına ihtiyaç duyulması,
Bakım ihtiyacının sağlık kurulu raporuyla belgelenmesi,
Hane gelirinin belirlenen tutarın altında olması.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) tarafından evde bakım maaşı başvurusunda bulunabilirler. Başvurular, SHÇEK il veya ilçe müdürlükleri aracılığıyla yapılabilir.