Evde bakım maaşı Temmuz ayı zamlı için geri sayım devam ediyor. Bu gün enflasyon verilerinin açılması ile birlikte evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım maaşı zammı da ortaya çıkacak. Günün ilk saatlerinden itibaren evde bakım parası desteğinden yararlanan vatandaşlar Temmuz ayı evde bakım maaşı zam oranı belli oldu mu, evde bakım maaşı kaç TL oldu gibi soruların yanıtını öğrenmeye çalışıyor. İşte temmuz ayı evde bakım maaşı zammı oranı ve detaylar…

evde-bakim-maasi-temmuz-2021-zam-geldi-mi-temmuz-zammi-ile-evde-bakim-maasi-kac-tl-oldu--1

Bugün Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamları ile birlikte yeni zam oranları belli olacak Temmuz ayı maaş zammı ortaya çıkacak. Sosyal yardım ödemelerinin de zamlanacak bugün de birçok vatandaş arama motorunda evde bakım maaşı zammı belli oldu mu sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki Temmuz ayı evde bakım maaşı zammı açıklandı mı? 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı kaç TL oldu? evde bakım maaşı Temmuz 2021 zam geldi mi?

evde-bakim-maasi-temmuz-2021-zam-geldi-mi-temmuz-zammi-ile-evde-bakim-maasi-kac-tl-oldu-3

Evde bakım maaşı Temmuz 2021 zammı açıklandı mı?

Temmuz ayı evde bakım maaşı zamlı TÜİK tarafından 5 Temmuz 2021 pazartesi günü haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile belli olacak. Şu anda evde bakım parası ödemesi 1654 lira olarak yapılıyor. Ancak bugüne kadar yapılan anketlere göre Haziran ayı verileri sonrasında enflasyon oranının yüzde 7'nin üzerinde çıkacağı az çok tahmin ediliyor. Yani bugün açıklanan enflasyon rakamları sonrasında evde bakım maaşı zammı yüzde yedi ve üzerinde olacak.

evde-bakim-maasi-temmuz-2021-zam-geldi-mi-temmuz-zammi-ile-evde-bakim-maasi-kac-tl-oldu-4

Evde bakım maaşı ne kadar kaç TL?

Evde bakım maaşı her yıl 2 defa zamlanıyor ve son zam Ocak 2021’de yapılmıştı. Enflasyon verileri doğrultusunda yapılan zam ile birlikte evde bakım parası 1654 lira olarak ödenmeye başlanmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine Yapılan bu ödemeler her ay düzenli olarak yapılıyor.