2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı zam oranları hak sahibi vatandaşlar tarafından Temmuz ayının gelmesi ile birlikte araştırılmaya başlandı. Evde bakım maaşı alanlara Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon verilerine göre zam yapılıyor. Binlerce vatandaş evde bakım parası imkanından faydalanırken Ocak ayında gelen zam ile birlikte Maaşlar 1554 lira olarak ödenmeye başlanmıştı. Temmuz ayında yeniden zamlanacak olan Maaşlar için araştırmalar başladı. Peki yeni zamla birlikte Temmuz ayı evde bakım maaşı kaç TL olacak? 2021 Temmuz evde bakım maaşı zammı ne kadar olacak?

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-belli-oldu-mu-son-dakika-evde-bakim-maasi-1785-lira-olacak-3

Temmuz ayı evde bakım maaşı ne kadar kaç TL olacak? Temmuz ayında emekli ve memur maaşlarına gelecek olan zamla birlikte birçok sosyal destek ödemesi de zamlanacak ve hesaplara zamlı olarak yatırılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen ve her ay binlerce kişinin yararlandığı evde bakım maaşı da bu zamlardan sonra artacak. Şimdiden hak sahipleri tarafından 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı ne kadar olacak sorusunun yanıtı araştırılmaya başlandı. Peki 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı zammı kaç TL? evde bakım maaşı ne kadar oldu?

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-belli-oldu-mu-son-dakika-evde-bakim-maasi-1785-lira-olacak-1

2021 TEMMUZ AYI EVDE BAKIM MAAŞI ZAMMI NE KADAR?

Temmuz ayı evde bakım maaşı zammı 2021 içinde gözler enflasyon rakamlarına çevrildi. Şu ana kadar yapılan hesaplamalar sonucunda 5 aylık enflasyon oranı 6.39 çıkıyor. Temmuz ayında açıklanacak olan yeni enflasyon verileri ile birlikte evde bakım maaşı zammı kesin olarak belli olacak. 5 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak olan enflasyon verileri sonrasında 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı ne kadar oldu sorusu kesin yanıt bulacak.

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-belli-oldu-mu-son-dakika-evde-bakim-maasi-1785-lira-olacak-2

EVDE BAKIM MAAŞI 2021 KAÇ TL?

Haziran ayında enflasyon rakamları beklenildiği gibi gelirse evde bakılan muhtaç yaşlı engelli ve hasta kişilerin ailelerine ödenen 1654 lira tutarındaki evde bakım parasının 1785 TL olması bekleniyor. Ancak kesin rakamın açıklama bilmesi için öncelikle Haziran ayı enflasyon rakamlarının belli olması gerekiyor.