Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım maaşı imkanından yararlanan vatandaşlar Haziran ayı enflasyon verilerini büyük bir heyecanla takip ediyordu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Az önce 2021 Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Haziran ayında enflasyon 1,94 olarak gerçekleşirken evde bakım maaşı temmuz zammı 2021’de kesinleşmiş oldu. Peki Evde bakım parası Temmuz ayı kaç TL oldu? 2021 zamlı evde bakım maaşı ne kadar oldu?

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-ne-kadar-oldu-evde-bakim-parasi-temmuz-ayi-kac-tl-2

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen yardım kalemleri arasında evde bakım maaşı da bulunuyor. evde bakım maaşı her ay evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödeniyor. Yılda 2 defa memur maaş katsayısı oranında zamlanan evde bakım parası Temmuz ayı zammı herkes tarafından Büyük bir merakla bekleniyordu. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte zamlı evde bakım maaşı da netleşti. Peki 2021 temmuz ayı evde bakım maaşı kaç TL oldu? Evde bakım maaşı temmuz zammı 2021 oranı ne kadar oldu? zamlı evde bakım maaşı 2021 ne kadar?

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-ne-kadar-oldu-evde-bakim-parasi-temmuz-ayi-kac-tl-3

2021 evde bakım maaşı Temmuz zam oranı ne kadar oldu?

Haziran ayı enflasyon verileri Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Haziran 2021 tüketici fiyat endeksi verilerine göre enflasyon Haziran ayında yüzde 1.94. yıllık enflasyon artışı ise yüzde 17.53 olarak gerçekleşti. Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre evde bakım maaşı Temmuz zam oranı da netleşti.

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-ne-kadar-oldu-evde-bakim-parasi-temmuz-ayi-kac-tl-4

Temmuz ayı evde bakım maaşı ne kadar oldu, kaç TL?

Haziran ayı enflasyon rakamlarının Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanması ile birlikte Temmuz ayı evde bakım maaşları ne kadar oldu, Kaç TL oldu gibi soruların yanıtı da birçok vatandaş tarafından araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli vatandaşların ailelerine her ay ödenen evde bakım maaşı enflasyon oranında zamlanacak. Şu an için kesim rakamlar açıklanmadı.

evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-2021-ne-kadar-oldu-evde-bakim-parasi-temmuz-ayi-kac-tl-1

Evde bakım maaşı 2021 ne kadar?

Ocak ayında da 2020'nin son 6 aylık enflasyon verilerine göre zam gelen evde bakım maaşı 1654 lira olarak ödeniyordu. Her ay düzenli olarak yapılan ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ayın 15'inden 30'una kadar yatırılıyor. Temmuz ayı zamlı evde bakım maaşı ödemeleri de 15 Temmuz tarihinde başlayacak ve vatandaşların bulunduğu illere göre hesaplarına yatırılacak.