Evde Bakım Maaşları Bayramdan Önce Erken mi yatacak? Evde bakım maaşı yatan iller belli oldu!

Evde bakım maaşı ödemeleriyle ilgili flaş gelişme! Evde engelli yakınının bakımını üstlenen hak sahiplerine ödenen evde bakım maaşları 2021 yılında Ramazan Bayramı öncesi erkenden ödenecek mi? Her ayın ortası ile sonu arasında ödenen evde bakım maaşları M

Ekonomi 02.05.2021 - 16:56 04.05.2021 - 04:18 İlan35

2021 Yılı Mayıs ayı itibariyle evde bakım maaşları erken mi ödenecek? Ramazan Bayramı'nın yaklaşıyor olması ve Koronavirüs salgını nedeniyle ilan edilen Tam Kapanma nedeniyle bu ay evde bakım maaş ödemelerinin erkene çekilip çekilmediği vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bilindiği üzere, evde engelli bir yakınının bakımını üstlenen ve belirli şartları taşıyıp başvuru yapan, başvurusu olumlu sonuçlandırılan hak sahipleri her ay düzenli olarak evde bakım parası adı altında sosyal yardım ödemesi alıyor. Peki 2021 Mayıs ayı evde bakım maaşı ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı yattı mı? 2021 Mayıs ayı evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Tüm bu soruların yanıtları haberimizin devamında sizlerle...

2021 MAYIS AYI EVDE BAKIM MAAŞI ERKEN Mİ YATACAK?

Hak sahipleri, 2021 Mayıs ayında Ramazan Bayramı öncesi maaşların yatıp yatmayacağını öğrenmek için kolları sıvadı. Bu yıl 13 Mayıs'ta başlayacak Ramazan Bayramı öncesi evde bakım maaşları hesaplara yatacak mı? Evde bakım maaşı ödemelerinde 2021 Mayıs ayı takvimi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Bu nedenle evde bakım maaşının Ramazan Bayramı öncesi erkene çekilip yatırılacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan kısa süre içerisinde konuyla ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

Emeklilere ödenecek emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin Mayıs ayının ilk haftasında, Bayram öncesi yatırılacağı duyurulmuştu. Aynı şekilde, Evde bakım maaşı alan hak sahipleri de maaşların Bayram öncesi hesaplara yatırılmasını bekliyor. Konuyla ilgili açıklamanın kısa sürede yapılacağı öğrenildi.

Evde bakım maaşlarının 2021 Mayıs ayı ödeme takvimine ilişkin beklenen gelişme olmaz ve erken ödeme kararı çıkmazsa, geçmiş dönemde olduğu gibi bu ay da ayın 15'i ile 30'u aralığında 81 ilde evde bakım maaşlarının il il hesaplara yatırılması gündeme gelecek.

2021 YILI ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yeni yılda asgari ücret ve emekli maaşları gibi evde bakım maaşı ödemelerine de zam geldi. Evde bakım parası 2020 yılında 1.450 TL seviyesinde iken 2021 yılı itibariyle 1.657,86 TL'dir. Gerekli şartları taşıyan hak sahipleri, her ay düzenli olarak 1.657,86 TL evde bakım maaşı ödemesi almaktalar.

2021 MAYIS AYI EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ!

2021 yılı Mayıs ayında evde bakım maaşı yatan iller listesi de sıklıkla araştırılıyor. Ancak yukarıda da belirtildiği gibi evde bakım maaşı 2021 Mayıs ayı ödemeleri henüz başlamadı. Bu ay erken ödeme olup olmayacağı ile ilgili resmi açıklama da henüz gelmedi. 

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde bakım maaş ödemelerinin yatıp yatmadığını E-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Hak sahibinin T.C Kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile E-Devlet platformuna giriş yaptıktan sonra arama kısmına 'Engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama' yazmanız ve sorgulatmanız gerekiyor. Akabinde açılan sayfada evde bakım maaş ödemeleriyle ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@