Evde bakım parası ile ilgili güncel gelişmeler ve çok daha fazlası netleşti. Sosyal yardım ödemeleri arasında yer alan bakım parasının hangi şehirlere yattığı soruluyor. Öte yandan sosyal yardım ödemesi ödeme sorgulama rehberini sizlerle paylaşacağız.

Engellilerin bakımı için ödenmekte olan evde bakım parası hakkında ne biliyoruz? Sosyal yardım ödemelerinden biri olan bakım parası hangi şehirlerde yatırıldı? 12 Ocak 2023 tarihi itibarıyla bakım ödemesiyle ilgili merak edilenleri aktaracağız. Öte yandan çeşitli detaylar da yanıt bulacak. Son zamanlara damgasını vuran ve zamlı hali ile ödenecek bakım parasındaki güncel durum açıklanıyor.

Evde Bakım Parası Hangi Şehirlerde Yattı?

Evde bakım parası güncel olarak hangi illerde yattığına dair bir duyuru yapılmamıştır. Ancak ödemelerin birkaç şehri kapsayacak şekilde başladığı belirtiliyor. Kısa süre içerisinde tüm şehirlerde ödemelerin tamamlanacağı bilgisini iletelim. Bakanlık, bu konuda titiz bir şekilde çalışmaktadır. Her ay milyonlarca TL vatandaşların hesaplarına aktarılıyor. Öte yandan bu ödemelerin nasıl sorgulanacağını da sizlerle paylaşmış olalım.

TBMM Başkanı Şentop: Erdoğan’ın Seçime Girmesi Kanuna Uygun TBMM Başkanı Şentop: Erdoğan’ın Seçime Girmesi Kanuna Uygun

e-Devlet'ten Evde Bakım Parası Sorgulama

e-Devlet üzerinden evde bakım parasını sorgulamak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok basittir. Öncelikli olarak e-Devlet hesabınıza giriş yapın. Daha sonra arama kısmına "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazmalısınız. Karşınıza çıkan ekrandan sorgulama işlemlerini gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla evde bakım ödeme bilgilerine ulaşmak bu kadar basittir. 

2023 Yılında Bakım Parası Kaç TL Oldu?

Evde bakım parasının 2023 yılı itibarıyla 3336 TL'den 4337 TL'ye çıktığı öğrenildi. Bu zam sonrasında desteği almakta olan vatandaşlar alım gücünün artmasına sevindi.