Evde Bakım Yardımı: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş 2,8 Milyar TL Yardımı Açıkladı

KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı! KSÜ'den Yepyeni İlan: 102 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı Başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, vatandaşların sağlığına ve ihtiyaçlarına yönelik önemli bir adım atmış, Ekim ayı içinde toplam 2,8 milyar Türk Lirası tutarında Evde Bakım Yardımı'nın ödeme sürecini başlattı. Bakan Göktaş, bu yardımın amacını bakıma muhtaç tam bağımlı vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak olarak açıkladı.

Bakan Göktaş, "Bakanlık olarak engelli bireylerin eğitim, sağlık, güvenlik, istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşmaları için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. Geliştirdiğimiz bütüncül ve adil sosyal hizmet modelleri ile toplumun her bir ferdine ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Evde Bakım Yardımı, aylık 5,097 TL olarak açıklandı. Bakan Göktaş, şu ana kadar 537,702 kişinin bu yardımdan faydalandığını belirtti.

Göktaş, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bakıma ihtiyacı olan tam bağımlı vatandaşlar ve aileleri için bu ay toplam 2,8 milyar TL Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladık. Hali hazırda 561 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı'ndan yararlanıyor. Bakanlık olarak engelli vatandaşlarımızın üreten güçlü Türkiye'nin birer ferdi olması, toplumsal yaşamın her alanında etkin bir şekilde yer alması için Türkiye Yüzyılı Vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum."