Dişlerinizin biraz lekeli veya beyazdan daha az göründüğünü fark etmek, gülümsemeniz konusunda kendinize güvenmenizi zorlaştırabilir. Mağazadan satın alınan diş beyazlatma ürünleri lekeleri çıkarmaya ve beyazlığı geri kazanmaya yardımcı olabilir, ancak ucuza gelmezler. Peki evde diş beyazlatma için etkili yöntemleri denemeye ne dersiniz?

Dişlerinizi evde beyazlatmanın çok daha ucuz bir yolu var, çoğu mağazadan satın alınan diş beyazlatma ürünlerinde (ve hatta bu konuda diş hekiminden yapılan tedavilerde) bulunan aynı aktif maddeyi kullanarak: hidrojen peroksit! Bugün, dişlerinizi beyazlatmak ve yüzey lekelerini güvenli ve etkili bir şekilde çıkarmak için kullanabileceğiniz basit bir evde hidrojen peroksit gargarasını anlatıyoruz. Ancak buna gelmeden önce, bu evde hidrojen peroksit tedavisinin mağazadan satın alınan beyazlatma ürünleriyle nasıl çalıştığını kısaca karşılaştıralım.

Dişlerimi evde hidrojen peroksit ile beyazlatabilir miyim?

Tek kelimeyle, evet. Ancak mağazadan satın alınan beyazlatma ürünleri kadar hızlı (veya dişleriniz için sert) olmayacaktır. Bunun nedeni, bu ürün listesinin çoğunun marketten satın alabileceğiniz kahverengi şişeden çok daha yüksek konsantrasyonlarda hidrojen peroksit içermesidir, bu da %3'lük bir çözümdür. Ancak normal %3 hidrojen peroksit, evde durulama tedavisi olarak kullanıldığında dişleri beyazlatmak için de etkili olabilir. Durulamayı düzenli olarak yaptığınız sürece, genellikle mağazalardan satın alınan beyazlatma tedavilerinin neden olduğu hassasiyeti yaşamadan peroksitin beyazlatma etkilerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı! Devletten Resmi Açıklama Geldi! Şehirlerde ve İlçelerde Kar Tatili Alarmı!

evde-dis-beyazlatma-icin-dogal-yontem-hidrojen-peroksit-3

Diş beyazlatma hidrojen peroksit durulama nasıl yapılır?

Adım 1 – Karıştırın

Küçük bir kapta eşit miktarda su ve %3 hidrojen peroksiti birleştirin.

Adım 2 – Yıkama

Seyreltilmiş hidrojen peroksiti ağzınızın çevresinde yaklaşık 30 saniye veya 1 dakikaya kadar çalkalayın. Karışımı yutmadığınızdan emin olun. (Hidrojen peroksitin yutulması ciddi bir zarar vermez, ancak bazı hoş olmayan kusmalara neden olabilir!)

Adım 3 – Tükürmek

Çevirdikten sonra solüsyonu tükürün ve iyi bir fırçalama ile devam edin. Ağız sağlığını iyileştirmek ve dişleri beyazlatmak için durulama tedavisini haftada 2-3 kez tekrarlayın.

evde-dis-beyazlatma-icin-dogal-yontem-hidrojen-peroksit-2

Dişlerin beyazlığını korumak ve lekelerden kaçınmak için ipuçları

Dişlerinizi güzel ve beyaz tutmaya yardımcı olmak ve daha fazla lekelenmeyi önlemek için, dişlerinizdeki yüzey lekelerine ne tür yiyecek ve içeceklerin katkıda bulunduğunu bilmek yardımcı olur. Mümkün olduğunda yemekten veya içmekten kaçınmak isteyebileceğiniz birkaç şey:

Enerji içecekleri

Kahve ve çay

kırmızı şarap

Karbonatlı içecekler

Şeker

Çilek

Domates bazlı soslar

Turunçgiller

Bu listeden bir şeyler yediğinizde veya içtiğinizde, hemen ardından dişlerinizi fırçalamak lekeleri önlemeye yardımcı olabilir. Sadece bu gibi durumlar için, birkaç tek kullanımlık diş fırçası taşıyabilirsiniz.