Evde Paketleme İşi Tuzağına Dikkat Edin, Okumadan Başvuru Yapmayın

Evde Paketleme İşi Tuzağına Dikkat Edin, Okumadan Başvuru Yapmayın. Son zamanlarda oldukça artan bu paketleme işleri ile ilgili haberimiz...

Ekonomi 07.09.2021 - 18:41 07.09.2021 - 18:41 Vural Pars

EVDE PAKETLEME TUZAĞINA DİKKAT: Pandemi dönemiyle birlikte git gide artan işsizlik ve beraberinde getirdiği maddi zorluklar insanları ek kazanç sağlayabilecekleri başka işler arama yoluna itmiştir. Maddi ve manevi zorluklarla mücadele içinde olan insanların bu zayıflıklarından faydalanma yoluna giden dolandırıcılar evde paketleme adı altında insanları maddi ve manevi istismar etmektedir.

Evde Paketleme Nedir?

Evde paketleme işi büyük firmaların ek insan gücüne ihtiyaç duyduğu ürünlerini paketleme işi verdiği bir iş dalıdır. Evde paketleme işinde en yakın firmadan sabun tarak anahtarlık vb. ürünleri alıp nasıl paketleyeceğini öğrenen insanlar bu işleri evlerine götürüp hem evleriyle ilgilenirken hem de işlerini yapmaktadırlar. Bu sebeple en çok kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aldıkları işleri firmanın belirlediği sürede tamamlayan kişiler ürünleri firmaya teslim ederek paralarını almaktadır.

Evde Paketleme İşi Tuzağı

Evlerinde çalışmak isteyen insanları kendilerine çeken sosyal medya hesapları açarak onların paralarına ve kimlik bilgilerine göz diken bu tip dolandırıcıların sayıları pandemiden dolayı zorlaşan hayatla birlikte insanların zayıflıklarını kullanan bir takım kişiler yüzünden giderek artmaktadır. “Türkiye’nin her yerine kargo imkanı”, “evinizin konforunda çalışın” gibi cazip sloganlarla önce takipçi toplayıp daha sonra mesaj atan kişilerden kaparo ve kargo parası talep etmektedirler.

valilik-kaymakamlik-eylul-ayi-nakdi-yardim-basvurusu-az-once-aciklandi-gida-erzak-nakit-para-des-1

Bu paranın kişiler işleri teslim ettikten sonra iade edileceğini söyleyerek insanları kandırmaktadırlar. Bazı hesaplarsa para talep etmek yerine işçi bünyesine katmakla kandırıp kimliklerinin arkalı önlü fotoğraflarını talep ederek kimlik bilgilerini kopyalamaktadır.

Tuzağa düşen kişiler şikayetçi olsalar da maalesef paralarını geri alamamaktadır. Uzmanlar kimlik bilgilerini ve paralarını kesinlikle bu tip dolandırıcılara kaptırmamaları yönünde uyarmaktadır.

Kimlik bilgilerini kaptıranların ileride icra borcu gibi bir takım sorunlarla karşılaşabileceklerini belirten uzmanlar halkın bu tip tuzaklara karşı dikkatli olması gerektiğini belirtmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@