Peş peşe "evde yabancı" kayıtları çıkarken asıl tehlikenin ise çok daha vahim olduğu ortaya çıktı. Zira yazlık, dağ ya da bağ evi gibi konutlarda bilgi edinilemiyor.

Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor! Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor!

Hanelere ev sahiplerinin tanımadığı kişilerin kaydedilmesi skandalında ikinci perde aralandı. Tedirgin olan vatandaşlar, ikametlerini sorguluyor ancak yazlıklara dair bilgi edinemiyor.

Fox TV tarafından ortaya çıkartılan kayıtlar sonrası vatandaşlar e-devlet üzerinden ikametlerinde yabancı kişi kaydı olup olmadığını sorgulamaya başladı ancak Sözcü ise yazlıklarında, dağ evlerinde böyle bir durumun olup olmadığını öğrenemeyen vatandaşların tedirginliklerinin katlandığı aktarıldı.

Konu ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, vatandaşların e-devlet üzerinden edindikleri ‘Yerleşim Yerinde Oturanlar Belgesi'nde birden fazla kişinin kendi hanelerine haberleri olmadan kaydedildiğine dikkat çekip "Bu skandal bir durumdur” derken, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray da “Seçim güvenliği için bir alarm işareti… Seçmen kütükleri, İçişleri Bakanlığı emrine verildiği için artık seçmen kütükleri de güvenlik açısından sorgulanır halde” diyerek durumu yorumladı.