Eylül Ayının İlk Haftasında Başvuru Yapana 1100 TL Ödeme Yapılıyor! PTT Şubelerinden Alabilirsiniz

2021 Eylül ayı ilk haftasında başvuru yapıp şartları taşıyana anında 1100 TL nakit para yardımı ödeniyor. Peki kimler başvuru yapabilir, şartlar nelerdir?

Ekonomi 06.09.2021 - 09:32 06.09.2021 - 09:32 Berkay Keskin

Eylül ayı içinde 1100 TL nakit para yardımı müjdesi! Devlet ihtiyaç sahiplerine 1100 TL ödeme yapıyor! Başvurular başladı ve hızla bitecek. 1100 TL ödemeyi PTT şubelerinden alabileceksiniz! Siz de hemen başvurabilirsiniz. Detaylar haberimizde sizlerle...

Devletten ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL nakit para yardımı müjdesi! 2021 Eylül ayının ilk haftasında Hükümetten bir müjde daha geldi. Koronavirüs pandemisinde vaka ve vefat sayıları yükselmeye devam ederken pandeminin devam eden ekonomik olumsuzlukları nedeniyle 1100 TL pandemi yardımına hız verildi. Eylül ayının ilk haftası itibariyle başvuru yapıp şartları taşıyanlara anında 1100 TL nakit para yardımı ödemesi yapılıyor! 

Hükümetten vatandaşa müjdeler peş peşe geliyor. Vatandaşlar, devam eden pandemi şartları altında zor bir süreçten geçerken ekonomik olarak desteklenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Bu çerçevede e-Devlet üzerinden başvurular alınarak 1100 TL pandemi yardımı nakit olarak ödeniyor. Ancak herkes bu yardımdan yararlanılamıyor. Pandeminin başladığı ilk günlerden bu yana devam eden pandemi yardımları çerçevesinde düzenli geliri olanlar bu yardımı alamıyor. Peki başvuru nasıl yapılır? 1100 TL yardım ödemesi için şartlar nelerdir? PTT 1100 TL pandemi yardım ödemesi nasıl alınır? 

Eylül Ayında Vatandaşa 1100 TL Pandemi Yardımı

E-Devlet üzerinden yapılacak başvurularla 3. faz 1100 TL pandemi yardımı ödemesi alabilirsiniz. 2020 Mart ayı itibariyle ülkemizde de etkilerini göstermeye başlayan ve ekonomik olarak da büyük zorluklara yol açan Koronavirüs pandemisi dolayısıyla vatandaşa, toplumun tüm kesimlerine 1100 TL nakit para yardımı dağıtılıyor. İlk 2 faz pandemi yardımlarından yararlanamayan, SGK'dan herhangi bir geliri bulunmayan ve pandemi nedeniyle ekonomik olarak zorluğa düşen herkes 1100 TL pandemi yardımından yararlanabiliyor.

Başvuru Nasıl Yapılır?

"www.turkiye.gov.tr" adresine giriş yaptıktan sonra E-Devlet şifreniz ve T.C. Kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından arama kısmına "Pandemi yardım başvurusu" yazarak arattığınızda karşınıza çıkan ilk sekmeye tıklatıp başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak 1100 TL pandemi yardım başvurunuzu tamamlamanız gerekiyor. 

Başvuru ekranında sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekmektedir. Bu ekranda sizden banka hesap (IBAN) bilgileriniz istenecektir. İban bilgilerinizi de yazarak başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde 1100 TL pandemi yardımını banka hesabınızda görebilirsiniz.

PTT Şubelerinden Alınabilecek!

E-Devlet üzerinden 1100 tl pandemi yardımı başvurusu yapıp başvurusu olumlu sonuçlanan ödemelerini PTT Bank aracılığıyla da alabilecekler. Sistemde kayıtlı IBAN bilgisi bulunmayanlara 1100 TL nakit para yardım ödemeleri PTT Bank aracılığıyla PTT hesaplarına yatırılacak. PTT Bank kartı ile PTT Atm'lerinden ödemelerinizi çekebilirsiniz. Eğer PTT Kartınız yok ise PTT şubelerinden T.C. Kimlik ibrazı ile ödemenizi alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@