EYT, 3600 Ek Gösterge ve İntibak Yasası İle İlgili Son Dakika Haberleri

EYT, 3600 Ek Gösterge ve İntibak Yasası İle İlgili Son Dakika Haberleri DETAYLARI yazımızda bulabilirsiniz...

Ekonomi 02.10.2021 - 10:13 02.10.2021 - 10:13 Vural Pars

Vatandaşların en çok merak ettikleri EYT, 3600 Ek Gösterge ve İntibak Yasası İle İlgili Son Dakika Haberlerini takip eden sitemiz sayesinde detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. Haberimizde yer vereceğimiz detaylar milyonlarca memuru, çalışanı ve emekliyi yakından ilgilendiren düzenlemeler hakkındadır. Hükümetin bu hususta nasıl bir çalışma yaptığına dair güncel bilgileri görmeniz ve incelemeniz mümkün olacaktır.

Başkan Erdoğan'ın seçim vaatleri arasında yer alan 3600 Ek Gösterge ve İntibak Yasası hakkında yapılan açıklamalar dikkatle takip edilmektedir. Türkiye Gazetesi Yücel Koç tarafından yapılan açıklamada EYT sorunu ile ilgili detaylar yer almaktadır. Diğer yandan ise 3600 Ek Gösterge ve İntibak Yasası ile ilgili tarih netlik kazanmaktadır.

Aynı gün sayısına ve prime sahip olmalarına rağmen farklı fiyatlarda emeklilik maaşı alanların İntibak yasası düzenlemesi ile sonuca varmaları beklenmektedir. Koç yaptığı açıklamasında, üst makamlarda bulunan yetkililer ile yaptığı görüşmelerine yer vermiştir. Buna göre tüm sorunların çözüleceğine dair mesajı aldığını vurgulamıştır.

Yücel Koç tarafından yapılan açıklama 2023 seçimlerinden önce 3600 ek gösterge ile ilgilidir. Sonrasında ise EYT'nin netlik kazanması beklenmektedir. Memur aylıklarında ve sonrasında alınacak ikramiyelerde iyileştirmelerin yapılması ile ilgili müjdeli haberlerin peşi sıra gelmesi bekleniyor. Bir yandan İntibak yasası ile maaşların yükseltilmesi, diğer yandan ise emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesine yönelik adımların atılması ve müjdeli haberlerin gelmesi an meselesi olabilir.

eyt-3600-ek-gosterge-ve-intibak-yasasi-ile-ilgili-son-dakika-haberleri1

İntibak Yasası Nedir?

2000 yılından önce ve sonra emekli olan kişilerin maaş farkının kapatılması şeklinde açıklanabilecek olan İntibak yasasına yönelik tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Gün sayısı ve kazancı aynı olmasına rağmen emeklilikte farklı maaş alanların bu eşitsizliğe dur demek amacıyla harekete geçtikleri görülmektedir. Bu yasanın kabul edilmesi durumunda Bağkur'dan veya SSK'dan emekli olan kişilerin 2000 yılından sonra emekli olmaları halinde iyileştirmelere yer verilecektir.

Türkiye Emekliler Derneği'nin devam ettirdiği duyurulara göre talepler sürekli olarak gündeme gelmektedir. Ancak bu konu hakkında resmi bir açıklamanın henüz yer almadığını belirtmek mümkündür. TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün tarafından yapılan açıklamaya göre bu haksızlığın giderilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderilmiştir. Ancak meclisin konu hakkında herhangi bir açıklamasının bulunmadığını aktarabiliriz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@