EYT için Denizbank Prim Borcu Ödeme Kampanyasını Başlattı!

Kısa bir süre sonra yasalaşacak olan EYT kapsamında pek çok çalışan erken emeklilik sürecini başlatmış olacak. Yıl sonunda meclise taşınacak olan konu Ocak ayı itibariyle meclisten geçerek yasalaşacak ve ilk maaşlar Şubat ayında alınmaya başlanabilecek . Bu süreçte uzmanlar uyarıda bulunuyor. “Muhakkak ki e-devlet hesabınızı kontrol ederek eksik prim borcunuzu tamamlayın” diyorlar. Tam da bu konuda DenizBank'ın başlatmış olduğu özel bir kampanya prim borcu bulunan vatandaşlara ilaç olacak bir sistem ile geliyor.

Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank SGK prim borcu olan vatandaşlara özel başlattığı düşük faizli kredi kampanyasını duyurdu. Emekliliğe hak kazanan her vatandaş için ertelemeli kredi başvurusu yıl sonuna kadar geçerliliğini koruyor. Kampanyalı dönem devam ederken talep edilecek olan kredi tutarı taksitlerle geri ödenebiliyor. Üstelik talep edilen tutar 3 ay sonra geri ödenmeye başlanabilir. DenizBank avantajlı faiz oranları ile 36 aya varan taksit imkanı ile SGK prim borcunu ödeyebilmesi için kredi kampanyası başvuruları alınmaya devam ediyor. İlk 3 ay ödeme olmadığı gibi kefil talep edilmiyor. 

Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru sırasında kişinin belirli şartlarını karşılaması ve başvuruda evrakları iletmesi gerekiyor. Bireysel başvurularda kişiye ait olan;

Kredi Aylık Ödeme Limiti

Denizbank1-1

Başvuru sırasında 10.000 TL kredi tutarı talep eden bir vatandaş 12, 24 ve 36 ay aralıklarla kredi isteğini iletebiliyor. Vade süresi uzadıkça aylık olarak ödenmesi gereken faiz oranı normal şartlarda değişiyor. Fakat DenizBank'ın başlattığı bu kredi kampanyasında %2.11 faiz oranı aşılmadan 12, 24 ya da 36 ay taksitlerle 3 ay ön ödemesiz kredi başvurusu alınabiliyor. Sadece kredi ücreti, sigortalar, vergi dahili ücretler eklenerek rakam net olarak yansıtılıyor. 

Aşağıdaki örnek kredi tablosu incelenerek 36 ay vadeli SGK prim borcu ödeme kredisinden şu şekilde faydalanılabilir:

  • Kredi tutarı: 10.000 TL

  • Kredi vade süresi: 36 ay 

  • Kredi aylık faiz oranı: %2.11 

  • Kredi aylık taksit tutarı: 426.62 TL

  • Kredi tahsis ücreti: 50 TL

  • Sigorta vergi toplamı: 439.33 TL 

DenizBank'ın başlattığı bu kampanya için kredi alt limiti 10.000 TL, kredi üst limiti 100.000 TL olarak belirlendi. Yasal olarak vade aralıklarında sınırlama talep edilen kredi tutarına göre değişebiliyor. 50.000 TL ve üzerindeki tutarlar için en fazla 24 ay taksit talep edilebiliyor. 50.000 TL ve altındaki talepler için ise 36 ay vade talebi iletilebiliyor.