EYT için bir süredir bekleyiş sürmekte. Emekli adayları, erken yaşta emekliliğe takıldıkları için artık yasal zeminde bir çalışma yapılmasını istiyor. Emeklilikte beklenen karar verilecek mi? Emekli adaylarına ilk maaş ne zaman verilecek?

Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak! Tüm kadınlara bu destek yatıyor! 4.000 TL için e-Devlet'ten başvurulacak!

EYT'de çıkmaza girildiği düşünülüyordu. Ancak AK Parti cephesinden gelen açıklama büyük ses getirdi. Bu doğrultuda EYT konusunda bizleri neler beklemekte? AK Partili yetkili, önemli bir müjde verdi. İşte son dakika açıklamasıyla birlikte milyonlarca EYT'liyi sevindiren o karar...

EYT Ne Zaman Çıkıyor?

EYT için kesin tarih verildi mi konusunda AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in açıklaması büyük öneme sahip. Çünkü kendisi Aralık ayını işaret etti ve EYT'nin Meclis'e kesin geleceğini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Bakan Nebati'nin EYT sorusuna sessiz kalması ve sonrasında sosyal medyada emekli adaylarının tepkileri büyük gündem oluşturmuştu. Ancak iktidar cephesi artık daha net açıklamalar yapmaya başladı.

EYT Görüşmeleri İçin Ocak 2023 Gösterildi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yapılacak görüşme ve toplanacak komisyon, tarih Ocak 2023'ü gösterdiği vakit gerçekleştirilebilir.  Emekli adayları, artık yaşa veya herhangi bir şarta takılmadan hakları olan emekli maaşlarını istiyor. Yıllardır bekleyen çok sayıda emekli olduğunu da aktaralım.

emeklir

Yeni Yılda 1,5 Milyon Emekli!

Yeni yılda tahmini olarak 1,5 milyon emeklinin artık emekli maaşı alabileceği ifade edilmişti. Bu sayının her geçen gün artacağı yönünde bilgi verildi. Henüz net sayı bilinmese de çok sayıda emekli adayı, maaşlarını almak için beklemeye geçti.