EYT son dakika haberleri ve yaşa takılanlar 1 saat önce ne oldu? Soruları vatandaşların gündeminde yer alıyor. EYT düzenlemesi kabul edildi ve o kişilere artık yaş yok.

6 milyona yakın vatandaş EYT son dakika haberlerine gözlerini çevirmiş durumda. EYT hususu ile alakalı siyasi gündem yeniden dinamik vakitler geçiriyor. Bu anlamda AK Parti ve MHP'nin ortaya getirdiği Cumhur İttifakında, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yapılan  çalışmaların sona gelindiği açıklandı. EYT'de yer alınan proses henüz maliyet hesaplama üstünde devam ediyor. Fakat ortaya atılan öngörülerde ileri aşamanın bekleme sürecinin kısaltılması doğrultusunda olduğu açıklandı. AK Parti'nin 2022 yılında EYT planlaması amacıyla elle tutulur bir ismim atması bekleniyor. Ankara'dan gelen kulis verileri ise olabildiğince güncel. Peki ilk kimler emekli olacak?

EYT düzenlemesi kabul edildi! O kişilere yaş yok!

EYT'de son dakika hemen emeklilik geldi! EYT düzenlemesi kabul edildi! O kişilere yaş yok! EYT yasa tasarısı her vatandaşın bildiği üzere yıllerdır bekleniyor. Alınan haberler EYT ile ilgili ciddi ciddi adımlar atıldığını ortaya koymuş durumda. Bununla birlikte çok sayıda formül üzerinde de çalışmalar yapılıyor. EYT sistemi için yapılan çalışmalar eskiden yapılmış olan çalışmaları da kapsamaktadır.  Bu açıdan bakıldığı zaman ise AK Parti ve MHP yani Cumhur ittifakı tarafından EYT için belirlenmiş olan düzenlemeler hayat geçecek. 

EYT formüllerine bakıldığı zaman kımi emeklilik ile birlikte 3600 prim günü ödemesi yapanın emekli olacağı belirtildi. Kadınlarda 49 yaş erkeklerde ise 54 yaş olacağı Ankara kulislerinde konuşuluyor. Bir başka formül ise kademeli emekliik. Almanya modeli emeklilik sistemid e oldukça revaçta olmaktadır. Bu Almanya sisteminde her sene belirlenecek oran doğrultusunda maaş kesntisi öngörülmektedir. Başka bir model olan Finlandiya modeli de en fazla dillendirilen formüller arasında öne çıkmaktadır. Finlandiya modeli ile birlikte her sene için eksik maaş bağlamında eksik maaşla emeklilik formülünü kapsamaktadır. 

EYT'de ilk onlar emekli olacak

EYT'nin şu gün çıkması halinde yaş şartından ötürü yüzbinlerce vatandaşın anında emekli olması öngörülmektedir.  SGK'lı olarak işe başlama tarihi ve emeklilik yaş hesaplamarına göre emekliliğine artık çok az kalmış vatandaşların hemen emekli olması bekleniyor. EYT sistemi yıllardır Türkiye gündeminde yer almaktadır. EYT 2022 yılı içerisinde görüşülüp çözülecek. Ek bütçe nereden bulunacak o bilinmiyor. 

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!