EYT'lilere verilen müjde ile birlikte emekli promosyonunda bizleri nelerin beklediği açıklanacak. EYT emekli promosyonu 12 bin TL olacak mı? Yeni düzenleme SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'ndan emekli olacakları ilgilendiriyor. Mart 2023'te emekli promosyonu için adım atılacak.

EYT'liler, yakın zaman sonra emekli olmaya başlayabilecek. Meclis'ten geçmesi beklenen düzenleme ile birlikte ilk etapta 2 milyondan fazla EYT'li emekli olabilir. Şimdiden başvurular başladı ve yoğun bir talep olduğu görülüyor. Tüm bunlar yaşanırken EYT'lileri hangi gelişmeler beklemekte? Bankalar, promosyon ödemelerinde düzenlemeye gidecek.

Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı! Garanti BBVA'dan Acil Nakit Yardımı: Faizsiz Kredi ve Taksitli Avans Fırsatı!

Bankalardan EYT'ye Özel Promosyon!

Özel bankaların EYT'liler için promosyon anlaşmalarına dikkat edeceği gelen bilgiler arasında. 2023 yılına girmemizle birlikte promosyonlarda hali hazırda bir zam beklenmekteydi. Üstelik emekli maaşına gelen zam sonrasında promosyon ödemeleri de dikkat çekiyor. Şimdi ise bizleri hangi gelişmeler beklemekte? Banka ve SGK arasındaki anlaşmalar henüz netleşmiş değil.

12 Bin TL EYT'liye Ödenecek!

Gelen iddialar doğrultusunda eğer anlaşma sağlanır ise 12 bin TL'lik promosyon ödemesi EYT'liye tanımlanacak. Bu da oldukça yüksek bir ödemeye tekabül etmekte. EYT'li iseniz ve yakın zaman sonra emekli olacaksanız, maaşınızı alacağınız banka üzerinden promosyon ödemenizi almayı unutmayın.

SGK ve Bankalar Görüşüyor mu?

SGK ve bankalar arasında emekli promosyonuna yönelik bir görüşme sağlanıyor mu? Bu konuda büyük bir merak oluştu. Şubat ayında ilk maaşını almayı bekleyen milyonlar, bu süre zarfından sonra Mart ayında yüksek promosyon ödemesi müjdesi ile karşı karşıya kalabilir. Her iki taraftan da yakın zamanda resmi açıklama yapılması bekleniyor.