EYT'lilere verilecek emekli maaşı müjdesinin ardından promosyonlar da zamlanacak. Şubat ayında ilk maaş verildiği vakit kamu ve özel bankalarda en yüksek promosyon 15 bin TL olabilir. İşte bankalardaki güncel promosyon tutarları ve olası zam ihtimali...

EYT'lilerin Meclis'teki düzenleme ile birlikte Şubat ayında ilk maaşlarını alması bekleniyor. Düzenlemenin Meclis'ten geçmesi sonrasında tüm gelişmeler tek tek paylaşılacak. 2 milyonun üzerinde EYT'li, ilk aşamada emeklilik şansını elde ediyor. Bu da bankalar için farklı bir promosyon kampanyasını zorunlu hale getirdi. Bir yandan 2023 yılına girmemizle birlikte promosyonlarda zam yapılacağı konuşuluyordu. Bankalar bu sefer beklentilerin de üzerine çıkacak ve promosyon miktarını artıracak.

Özel Bankalar 15 bin TL Ödeyecek!

Hali hazırda 7000 - 7500 TL bandında olan özel banka tavan promosyon ödemelerinin iki katına çıkması bekleniyor. Yani Şubat ayından itibaren emekli promosyonu 15 bin TL olabilir. Bu konuda hem EYT düzenlemesi bekleniyor hem de BDDK'dan gelecek adım yakından takip ediliyor. 

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

Kamu Bankaları 10 Bin TL'yi Bulabilir

Kamu bankaları, promosyon ödemelerinde özel bankaların bir tık gerisinde kalıyor. Eğer oransal olarak aynı düzeyde zam yapılır ise kamu bankalarının en yüksek ödemesi 10 bin TL bandında olabilir. Bu konuda atılacak adım bir hafta içerisinde belli olacak diye tahmin ediliyor. Emekli maaşına göre ödenecek promosyonda da artış muhtemel.