EYT kapsamında emekli olanlara Mayıs ödemeleri 25 bin TL yatıyor! İşte EYT’lilerin tüm ödeme hesaplamaları ve detayları haberimizde...

EYT kapsamında emeklilik hakları vatandaşlara 3 Mart 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan düzenleme ile verildi. Mart ayında emeklilik için vatandaşlar başvurularını yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, son olarak yaptığı açıklamada 1 milyon 200 bin vatandaşın maaş bağlama işlemlerinin yapıldığını, geriye kalan vatandaşların işlemlerine ise SGK’da işlemlerine hızla devam edildiği bilgisi verildi.  

İlk etapta 2 milyon 250 bin vatandaşın emekliliği tamamlanacağı açıklandı. Bunun 1,2 milyonunun işlemleri tamamlandı. Nisan ayında maaşlarını alamayan vatandaşlar içinse bomba bir ödeme Mayıs ayında yatacak. Bakan Vedat Bilgin’in yaptığı açıklamalar kapsamında ödemeler fazlasıyla hesaba geçiyor. İşte EYT’lilere geçecek olan en az 25 bin TL ödeme ayrıntıları haberimizde... 

eyt maaşları mayıs 2023 ne zaman yatacak

TAZMİNAT KADAR MAYIS ÖDEMESİ! 

EYT’liler için minimum maaş miktarı 7 bin 500 TL iken Mart ayında başvurularını yapan vatandaşlar hem Nisan maaşlarını hem de maaş farklarını beraberinde aldı. Mayıs ayına maaş bağlama işlemleri sarkan EYT’lilerin ise bekleyişe değecek bir ödeme alacağı öğrenildi. Ödemeler maaşla da sınırlı kalmayacak. 

EYT kapsamında emekli olan vatandaşlar için yapılacak olan maaş ödemeleri Mayıs sonuna kadar yine büyük bir kısmı için tamamlanacak. Deprem sebebiyle EYT görüşmelerinin gecikmesi ve Mart 3 itibariyle yürürlüğe konması sebebiyle Nisan ayında yatan maaşlara ek bir fark ödemesi de Mayıs maaşları ile beraber yatacak. Bu da en az 7 bin 500 TL olarak bağlanan emekli aylıklarının Mayıs ayında ilk kez maaş alacak EYT’liler için 15 bin TL’den fazla yatacağı anlamına geliyor. Ancak EYT’liye Mayıs ayı ödemeleri bununla kalmıyor. 

Tek bankadan nakit avans kampanyası! Üstelik faizsiz! Tek bankadan nakit avans kampanyası! Üstelik faizsiz!

EYT’LİLERE ÇİFT BAYRAM İKRAMİYESİ! 

EYT’liler maaşlarını çifter çifter almanın yanı sıra 2023 bayram ikramiyesi ödemelerini de çift alıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar arasında Nisan ayında maaşlarını alamayan vatandaşlar için Mayıs ayında toplu maaş ödemeleri ile birlikte hem Ramazan Bayramı hem de Kurban Bayramı ödemeleri bir arada yatacak. Buradan da net 4 bin TL ödeme hak ettikleri maaşlarla birlikte Mayıs ayında hesaplarda olacak. Ancak bir ödeme daha ekleniyor ve 19 bin TL’yi de aşan ödemeler hesaplara geçiyor. 

eyt bayram ikramiyeleri mayıs 2023

EMEKLİ MAAŞINI ÇEKENLERE EK ÖDEME! 

Emekli maaşını çeken vatandaşlara kendi maaş bankalarından ayrıca promosyon ödemesi de yatıyor. En az emekli maaşı 7 bin 500 TL olarak yatarken emeklilere ayrıca bankalardan yatan promosyon ödemesi de en az 6 bin TL civarında hesaplara geçiyor. Böylelikle EYT’lilere 25 bin TL kadar minimum Mayıs ödemeleri çekmeye hazır hale geliyor.