Milyonlarca EYT'linin alacağı emekli promosyonu belli oluyor. Mart 2023'te yeni emekli olacaklara 12.500 TL'lik promosyon müjdesi verildi. Bankaların yapacağı ödemelere dair açıklamalar geldi. İşte düzenlemenin Meclis'ten geçeceği tarihle birlikte ilk emekli maaşı tarihi...

4337 TL Ödeme Alacakların Listesi Belli Oldu! e-Devlet'ten Hemen Kontrol Edin! 4337 TL Ödeme Alacakların Listesi Belli Oldu! e-Devlet'ten Hemen Kontrol Edin!

Emeklilere hali hazırda verilmekte olan promosyonların yanı sıra EYT'lilerin de yakında promosyon almaya hak kazanacağı biliniyor. EYT düzenlemesi Meclis'ten geçtikten sonraki süreç içerisinde 2 milyondan fazla emekli adayının artık düzenli olarak emekli maaşı alacağı bilinmekte. Mart 2023'ün bu doğrutuda kritik olacağını biliyoruz. Şubat ayında Meclis'ten geçmesi planlanan düzenlemeyle birlikte ilk ödemeler ise bir ay sonrasında hesaplara yatacak. EYT'lilere ne kadar promosyon ödemesi yapılacak?

EYT'liye Rekor Promosyon!

1 Mart 2023'ten itibaren EYT'lilere zamlı halde yüksek promosyon ödeneceği vurgulanıyor. En düşük 5000 TL ve en yüksek 12.500 TL'lik emekli promosyonları hesaplara yatırılacak. Üstelik milyonlarca EYT'den emekli olana farklı avantajlar da sunulacak. Çeşitli banka işlemlerinden komisyonların alınayacağı ve para çekim limitlerinin artacağı belirtiliyor. Bu doğrultuda EYT'li vatandaşlar rahat bir nefes alacak.

Düzenleme Ne Zaman Meclis'ten Geçecek?

EYT'lilerin olası emekli promosyonları Ekonomist Muhammet Bayram tarafından açıklandı. Henüz netlik sağlanmamakla birlikte beklentilerin bu yönde olduğunu vurgulayalım. Üstelik EYT düzenlemesinin Meclis'ten Şubat ayı içerisinde geçeceği biliniyor. Net bir tarih verilmese de maaş için de Mart ayı gösterildi. Sosyal ve Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve ekibinin çalışmaları sürüyor.