EYT'lilere verilen müjde ile birlikte Nisan ayında ek ödeme kararı çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin EYT'liye özel duyuru yaptı. İşte EYT'li emeklileri Nisan ayında bekleyen ek ödeme...

EYT'liler Nisan ayında alacakları emekli maaşını iple çekiyor. Nisan ayının son haftasında ödemelerine çoktan kavuşacaklar. Bu güzel gelişmenin yanı sıra emeklilere başka hangi avantajların sunulduğuyla ilgili sizlere bilgi aktaralım. Ek ödeme müjdesi olumlu karşılandı.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

EYT'liye Ek 2000 TL Ödeme!

EYT'liler, 2000 TL'lik Ramazan Bayramı ikramiyesinden yararlanabilecek. Bu gelişmeyle beraber EYT'lilere ödenecek ödemeler de şekillendi. Ramazan'ın yanı sıra Kurban Bayramı'nda da ikramiye müjdesi onları bekliyor. Bu da bir yıl içerisinde toplamda 4000 TL'lik ikramiye ödemesinin yapılacağı anlamın gelmekte. 

Bakan Bilgin Müjdeyi Duyurmuştu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, yaptığı açıklamada EYT'liler için ”En düşük emekli maaşına yaptığımız artıştan sonra Bayram ikramiyesini de yüzde 82 zamla 2000 TL’ye yükseltiyoruz. Bu düzenlemeden EYT kapsamında emekli olacaklar dahil olmak üzere 15,6 milyon emeklimiz yararlanacak. Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet anlayışıyla emeklilerinin yanında.” ifadesini kullanmıştı.