EYT'liler Şubat ayından itibaren eğer düzenlemede bir pürüz çıkmaz ise ilk maaşını almaya başlayacak. Bununla birlikte EYT'lilerin Nisan ayına kadar ki süreçte toplamda 4 defa ödeme alacağı belirtiliyor. Alınacak ödemelere dair detaylar ve emekli maaşı hakkında güncel gelişmeler paylaşıldı.

EYT'liler heyecanla Şubat 2023'ü bekliyor. Çünkü Ocak ayından itibaren EYT'liler için hazırlanan düzenlemenin Meclis'ten geçmesi muhtemel. Şubat ayında ise ilk maaşlar yatırılacak. Emekli olacak en az 1.5 milyon kişi için yeni bir müjde verildi. Şubat'tan Nisan'a kadar olan süreçte emekli maaşının yanı sıra üç farklı yerden daha ödeme alabileceksiniz.

EYT'liye 4 Kez Ödenecek!

EYT'liler işyerlerinden emekli olacakları için ayrılmaları halinde alacakları ödemelerin haddi hesabı yok. Emeklilik hakkı elde ettikten sonra tekrardan çalışabilirler. Bunun yanı sıra çalışmasalar dahi toplamda 4 farklı yerden ödeme alacakları tespit edildi. Her ay düzenli olarak maaş alacak emekliyi başka hangi ödemelerin beklediğini paylaşalım.

Emekliye İkramiye Fırsatı!

Nisan ayında bayramın gelmesiyle birlikte ilk bayram ikramiyelerini alacaklar. Böylelikle emekli maaşının yanı sıra çifte ödeme hesaplarına yatacak. Uzun zamandır bekledikleri emeklilik hayali de gerçekleşecek. Nisan ayındaki emekli bayram ikramiyesinde herhangi bir zam kararı çıkacak mı merak ediliyor.

emekliparaa

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Banka Promosyonları Zamlanacak

Ayrıca yeni emekli olmuş bir kişinin banka promosyonundan yararlanma hakkı da bulunuyor. 3 yıllık taahhüt ile birlikte yüksek miktarda promosyon ödemesinin sahibi olacak. Bu gelişme emekliler adına fazlasıyla önemli. Binlerce TL'lik ödemeyi ise burada hesabına aktaracak. Genel olarak yüksek promosyon veren bankalar ile anlaşılır ise emekli promosyonu da ona göre artacaktır. Emekli maaşınızın promosyon tutarını etkilediğini de belirtelim.

Kıdem Tazminatı Ödenecek

Emeklilik için işyerinden ayrılan çalışanların kıdem tazminat alma hakları bulunuyor. Ancak burada es geçilmemesi gereken bir husus var. O da işyerinden ayrılırken emeklilik nedeni ile ayrılıyorsanız SGK'dan bu konuda bir yazı almalısınız. Aksi halde kıdem tazminatınızı almanız mümkün olmayabilir. Bunu göz önünde bulundurarak hareket etmeye özen gösteriniz.