EYT düzenlemesi için çalışmalar devam etmekte. EYT yasası çıksın diye gece gündüz çalışılıyor ancak EYT’yi kaçıranlar için bir şey yapılacak mı? Çünkü bir gün farkla düzenlemeden yararlanamayanlar 17 yıl beklemek zorunda kalacak. Emekli adayları kademeli emeklilik istiyor.

EYT düzenlemesiyle ilgili son detaylar belli oluyor. Öte yandan sigorta giriş tarihi 9 Eylül 1999 ve sonrası olanlar için üzücü haberler gelmekte. Çünkü EYT’deki fırsatı bir günle bile kaçırdıysanız 17 yıl sonra emekli olacaksınız. Böyle bir durumla birlikte 1 günlük farkın dahi önemli sonuçlara yol açacağı belirtiliyor. Dolayısıyla bu konuda önemli bir çağrı yapıldı. Paylaşılan tablodaki öneri emeklilik yaşı ise dikkat çekti.

EYT Düzenlemesini Kaçıranlar Üzülüyor

EYT düzenlemesini sırf bir gün ile bile kaçırdıysanız 17 yıl emekliliği beklemek zorundasınız. Bunun önüne geçebilmek adına çağrılar devam ederken, hükümetten konuyla ilgili bir çalışma gelecek mi merak konusu haline geldi. Kademeli emeklilik üzerine bir çalışma olur ise bu sorun ortadan kalkacaktır.

2041 Yılında Emekli Olacaklar!

Eğer sigorta giriş tarihiniz 9 Eylül 1999 veya sonrası ise 2041 yılında emekli olabilecekken, 8 Eylül 1999 ve öncesinde ise 2024 yılında emeklilik hakkı elde edebiliyorsunuz. Aradaki dev farktan ötürü emekli adayları isyan ediyor. Yıllarca emeklilik beklemek istemedikleri için de bunun bir şekilde çözülmesini arzu ediyorlar.

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

kademeliemeklilk