Türkiye'de bir mülteci istilasının kesinleşmesi ve tüm yurtta seslerin yükselmesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tüm dengesini kaybetti. Sonuç ise tüyler ürpertici boyuta gelirken, İçişleri Bakanı sıfatı ile ekranlardan söylediği sözler ve yaptığı açıklamalar kamuoyunda "iç savaş gayreti" olarak yorumlandı.

Türkiye'de yaşanılanlarla ciddi bir hassasiyet ve tehlike boyutuna gelen mülteci sorunun artık birçok kesimde eleştiri alması ve saklanabilir boyuttan çıkıp, yurtta seslerin yükselmesi üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tüm dengesini kaybederek skandal sözler sarfetti.

TGRT Haber canlı yayınında mülteciler hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Ümit Özdağ sosyal medya üzerinden cevap verdi ancak Soylu bu paylaşım cevabının canlı yayında okunmasına izin vermedi ve bununla da kalmadı, adeta sinir krizi geçirir ve dengesini yitirir şekilde, "Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır" şekline olmayacak sözler safetti.

Orjinal tester parfümler nasıl alınır? Kalıcı orjinal ucuz tester parfüm adresi Orjinal tester parfümler nasıl alınır? Kalıcı orjinal ucuz tester parfüm adresi

TGRT Haber canlı yayınında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin gündemine oturan "Sessiz İstila' adlı kısa filmle ilgili 'Ümit Özdağ bu filmi nasıl finanse etmiş. Bu Soros taktiğidir" dedi ama gelen cevabın okunmasına şiddetle karşı çıktı.

Ümit Özdağ'dan gelen ve Soylu'nun okunmasına izin vermediği cevap "Soylu, Özdağ Soros taktikleri uyguluyor demiş. Soros taktiklerini kimin uyguladığını biliyoruz. Zafer Partisi, öğrenmesi gerekenleri Soros’tan deği, Toros’dan (Denktaş) ve onun temsil ettiği gelenekten öğrendi." şeklindeydi.

Bu cevabı ekranlardan okutturmasa da okuduğu anlaşılan Süleyman Soylu, haddini aşarak, bir bürokratın, özellikle de bir bakanın hatta bir de üzerine İçişleri Bakanı olmuş birisinin asla edemeyeceği cümleleri kurdu.

Soylu'nun Türkiye'deki mülteci sorununu gündeme taşıyan bir parti liderine "Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır" sözleri sosyal medyada da iç savaş çıkartma gayretinin geldiği son nokta olarak yorumlandı.

Bu ağır hakaretin ardından Ümit Özdağ sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Soylu'ya "Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İç İşleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti görecek." dedi.

Türkiye'nin siyaset dili ile ve daha da acısı döneminde sivil silahlanmanın patlak verdiği, ülkenin mülteci akınına uğradığı bir İçişleri Bakanının sözleri ve tavrı ile geldiği nokta iç acıtırken, hakarete uğrayan Ümit Özdağ'ın sert cevabı ise olayın geleceği nokta hakkında korku saldı.

Bu arada Süleyman Soylu'nun aynı programda ki "Kaos planı iddiası var. Osman Kavala kararı Gezi tekrar geri gelmesi ve sığınmacıların tekrar gündeme gelmesi"  sorusu üzerine bir İçişleri Bakanı olarak aşağıdaki şu sözleri söylemesi de ayrıca bir iç savaş gayreti olarak yorumlandı.

“Bekliyoruz. 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız kaos planıyla. Çok net söylüyorum. Kaos planı çıkaracaklar ya; hepimiz bekliyoruz. Şuramızdayız (boğazını göstererek) kaos planı yapacak cici arkadaşlarımızı bekliyoruz. Yeni Soros’u bekliyoruz. Yeni Soros’un Kavala’larını bekliyoruz. 15 Temmuz’da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız.”

İşte o paylaşımlar;

TBMM'de tansiyon bir kez daha yükseldi: Soylu, CHP'li Özel'in üzerine yürüdü