Ezgi Mola'ya Özür Dile Diyen Avukata Cevap Geldi!

Ezgi Mola'dan Musa Orhan'ın avukatının özür dile teklifine red!

Gündem 04.06.2021 - 11:41 04.06.2021 - 11:50 Ece Sahan

Başarılı oyuncu Ezgi 'yaMola, tecavüz ile suçlanan Musa Orhan'a tecavüzcü dediği gerekçesiyle şahsın avukatı tarafından dava açılmıştı. Musa Orhan'ın avukatının özür dile teklifine Ezgi Mola'dan ayar gibi yanıt! 

Uzman çavuş Musa Orhan, İpek Er'e tecavüz ile suçlanmış ve genç kızın intiharına sebeb olduğu haberleri ile gündem olmuştu. Olayın medyaya yansımasının ardından Musa Orhan'a sosyal medya pek çok kişi tepkisiz kalmıştı.

Onlardan biri de ünlü oyuncu Ezgi Mola'ydı. Orhan'ın avukatı da bunu fırsat bilerek Ezgi Mola'ya dava açmıştı. Ezgi Mola hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi istenmişti! Ezgi Mola, Musa Orhan'ın özür dile teklifini reddetti.

Hakaret suçunun uzlaşmaya tabi suçlar kapsamında olması durumu nedeniyle savcılık, dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Taraflar arandı ve uzlaşıp uzlaşmayacakları soruldu. Orhan’ın avukatı, ilginç bir biçimde "Mola özür mesajı yayınlasın" dedi. Ezgi Mola'da bu teklifi reddetti.

Ezgi Mola'nın, ifadesinde şu ifadelere yer verildi;

"Kadına şiddetin, ölümleri, istismarların üst üste gerçekleştiği o dönemde tam da Twitter gündeminin en üst sıralarında yer alan (Twitter tabiri ile trend topic olan) "Musa Orhan tutuklansın" etiketiyle tüm kadına şiddet olaylarına genel tepkimi her duyarlı insan gibi verdim. Ben şikayetçiyi ne tanırım ne da şahsına bir kastım olabilir. Göz önünde olan biri olduğum için duyarlılığımı gösterme düşüncesiyle genel fikrimi ve tepkimi ortaya koydum." dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@