Ezhel Canlı Yayında İsyan Etti! Bırakıyorum Artık!

Baraşılı rapçi Ezhel kendisine gelen tepkilere çok sert şeyler söyledi!

Gündem 22.06.2021 - 14:15 22.06.2021 - 14:17 Ece Sahan

Başarılı rapçi Ezhel bugün yaptığı paylaşımların ardından hakkında yazılan yorumlara dair Instagram'dan canlı yayın yaptı. 

İşte Ezhel'in açıklamaları;

"Bu açıklamdan sonra da hakkımda yapılacak haberleri şimdiden görüyorum ama umrumda değil. Asıl vatan haini sizsiniz! İnsanlar ölüyor susan sizsiniz! Birilerinin hakkını savununca hemen pkklı. Asıl pkklı sizsiniz. Devlet benim adıma insan kaçırIyor! Herkes Avrupa'da geziyor bizi kenara çekiyorlar. Bir defa devlet ne önce onu öğrenin ya kardeşim! Devlet düşmanı, hain falan diyorsunuz birde allahaşkına bİr gidin ya! Birde kalkmış pkklı diyorsunuz. Kimin kimlerle resimleri var biliyoruz. Size göre güllük gülistanlık bize göe değil ksuura bakıyoruz.

Biz seviyoruz, asıl ülkeyi biz vatanseveriz. Kim ki bizim ülkemizi dünyanın gözü önünde 5 paralık ediyorsa biz ses ediyoruz. Bıktım artık bıktım sizde kimin hain olduğunu kimin olmadığını çok iyi biliyorsunuz. Ya turist nasıl gelsin kardeşim turizm sektörü mü kaldı? Yazmışlar ekşiye bitirin çağrısı. Rockn Coke mu kaldı, Blues festivali mi kaldı? Ben  bunları söylüyorum diye hayin miyin?

Ben hiç bir partinin üyesi değilim benim tek isteğim benim insanım insan gibi yaşasın. Türkiye'yi kötülemiyorum tam tersini Türkiye'yi kötü gösterenleri anlatmaya çalışıyorum. Türkiye öle bir ülke değil diye. Siz tabi oturup çekirdek çitleyip haberleri izleyin insanların öldüğü.

Kimse artıK yemiyor herkese pkklı demenizi. Gerçi bende aptallık ben niye karışıyorum ben niye kendi keyfime bakmkıyorum. Bende salaklık! Ulan Almanya'da sanki herşey çok mu iyi diyor, ulan değil zaten olmayana ses çıkarcaksın orda da ses çıkarcaksın! Hak hukuk böyle bir şey, söke söke susmadan almamız gerek. Yoksa yakında kalmayacak ülke turizm vs.  ürettiğimiz bir şey mi var?

Ben bunları dedim diye hain olacaksam yuh olsun be yuh! Millet intihar ediyor ulan intihar. Yeter lan artık! Bıktım kardeşim. Kalkmış hala PKK'lı diyor adam bana. Ciddi buna inaniyor. Avrupa'da herşey mükemmel mi hayır değil tabi ama en azından bir seviyeye kadar insanlık var bari onu yakalayım.

Gelen çoğu mesaj göçmenlerden bana kafalarında ben Türkiye'den tiksenen biriyim diye kodlamışlar. Ya mal mısınız oğlum ya. Böyle vatan haini ülkeye düşmanı mı olur? Bize birbirini eleştireceek mekanizma lazım. Bizim artık toplum olarak bir çobana ihtiyaç duymadığımız güçler ayrılığ olduğu bir ülkeye ihtiyacımız var. Bir kurtarıcıya değil hepimizin bilinçli olması gerek.  

Ben artık Twitter'ı sildiğim gibi Instagramı da bırakıyorum çünkü bende bıktım artık. Kendimi on bininci kez anlattım fayda etmiyor bir şey değiştiremeyeceğim. Benden bu kadar. Artık sadece resmi hesap konser olurs duyur yaparım. Bunaldım artık. Hiçbir zaman şiddetle, ötekilşeştirerek yapmayacağız bunu bilmemiz gerek güzel bir gelecek için.

Bunlar hainlikse eyvallah kardeşim ne diyebilirim ki. Pes etmiyorum ama yoruldum artık milletin mal mal laflarını artık yeter ya. Şimdi bu dediklerimi yazmayacaklar yazacakları şeyleri biliyorum. Ulan asıl en çok ben istiyorum turizm canlansın eskisi gibi. Adam niye gelsin turist niye gelsin? Ses çıkarsana o zaman. Tabi sizin turizminiz başka oldu artık onu da biliyoruz. Ben turist gelsin istiyorum adam desin ki ulan ne güzel ülke. Ama yok zevksiz betonarme saçma sapan ülkeye dönüştük. 

Biz sanatçıyız tabi kouşacağız! Bizim ülkemize karşı siz ülkeyi bölmek mi istiyorsunuz geriye mi götüeceksiniz biz sonsuza kadar burdayız! Naparsanız yapın hain deyin birde. İstediğinizi değin. Ezildik diye arkamızdan hain dediniz diye bizde vatanseverlikten vaz geçecek değiliz. Halkımın insanın yasaşm standartlarından feraget etmesini isteeycek kadar hain değiliz. O Ankara var ya dünya şehri olacak kardeşim biz burdayız biz vatanseverlikten, insanımız için en iyisini istemekten vazgeçeyeceğiz. Bunu bilin.

Ya ben düşmanlık peşinde değilim hiç bir görüşe. Herkes güzelca anlaşıp konuşsun ya. Ama herkes birbirinden korkutuyor.

Devlet diye bir şey varsa bize hizmet edecek. Bize hizmet etmeycekse niye var. Devlet niye kutsal bizim haklarımızı koruduğu için kutsal korumayacaksa niye kutsal. Ben polise gideceğim dayak yiyeceğim, hastaneye gideceğim bana darp raporu veremeyecek. Eşkıya mısınız siz bu mu devlet kutsallık? Ulan ben gideceğim ne diyeceğim Türk'üm diyeceğim tabi. Türk'üz diye kötü muamele görmemeliyiz.

Bundan sonra ağzımı açmayacağım. Kendi hayatıma bakacağım. Sizin istediğiniz gibi olcam. Madem insanlar bunu istiyor. Burda mahalleden ayı ile konuşuyorum haklısın yeğenim de neyi değiştireceksin diyor. O gün kafama dank etti ya doğru.

Yandaşlar yine yazacak şimdi hain vs. Ne derseniz diye istediğiniz haberi yapın siz sizin gibi pisliklerle yan yana değiliz. Tarih herkesi yazacak gün gelince.. Neyin ne olduğunu biliyorsunuz da ama değişmekten korkuyorsunuz.

Bu devlet halkı için var 5 tane adamın karnı doysun diye yok. Türkiye vatandaşları için var! Ulan ben bir göz oda da oturuyorum lan. İftirlarınıza üzülüyorum oğlum. Ben üzülüyorum ya bana hain diyenler için de hak arayacağım  en iyisini isteyeceğim her zaman. Bir birimize vergi ödüyoruz.

Ne olursa olsun ben o insanlarında yanındayım. Bir şeyler değişmedikçe yarın ucu size de dokuncak. Biz kendimizi kurtarızı uzaklaşırız ama ben istiryoum kimse kötü durumda yaşamasın. Turizm canlansın. Biz kültürümüzü sanatımızı gösterelim. Ben şimdi biliyorum hakkımda çıkacak haberleri. Umrumda değil. Yeter artık bende insanım kardeş. Ben gurur duyuyorum sizin gibi bu kadar haksızlığa peşkeş çekmediğim için."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@