Fabrika çıkışlı 2. el otomobil uygulaması ile ilgili detaylar merak ediliyor. İlan365.net olarak bu konuda bilgilendirici bir haber yayınladık. Fabrika çıkışlı 2. el otomobil nedir, kaç TL'ye satılacak? Renault Ford, Fiat bu uygulamayı yapacak mı? İşte tüm detaylar

Fabrika çıkışlı 2. el otomobil nasıl alınır? Fabrika çıkışlı 2. el otomobil nedir, kaç paraya satılacak? Bilindiği gibi ülkemizde otomobil almak oldukça zorlaşmış durumda. Otomobillere gelen KDV ve ÖTV zamları sonrasında piyasada 300 bin TL altında araç kalmadı. Büyük markalar ise araç satmanın çeşitli yollarını denemeye başladı bile. Bu anlamda sıfır otomobil alamayanlara fabrikada yenilenen 2.el otomobil seçeneği ortaya konacak. Türkiye'de artık otomobil almak hayal oldu. Yeni araba alma imkanları gittikçe azalıyor. İşte tamda bu noktada devreye fabrika çıkışlı 2. el otomobil seçenekleri geliyor. Fabrika çıkışlı 2. el otomobilnedir? Diye soranlara şöyle açıklayalım. Fabrikada yenilenen 2. el otomobil seçeneği vatandaşlara sunulacak. 

Yapılan zamlar sonrasında Türkiye'de alım gcü bir hayli düşmüş durumda. Vatandaşlar sıfır araba almayı bir kenara koyun. 2 el otomobil bile alamıyor. 10 yaşından başlayan arabaları anca almaya başladık. Geçtiğimiz yıl satılan satılan otomobillerin yarısından fazlası 10 yaş üstü araçlar oldu. KDV, ÖTV ve dolar euro kuru derken en ucuz otomobil 300 bin TL'den başlıyor. Orta sekment olarak gösterilen araçlar ise 600 bin TL civarı oldu bile. 

Ve İndirim Resmi Gazetede Yayınlandı! Otomobillere 300 bin TL İndirim Müjdesi Geldi! ÖTV İndirimi Geldi! Ve İndirim Resmi Gazetede Yayınlandı! Otomobillere 300 bin TL İndirim Müjdesi Geldi! ÖTV İndirimi Geldi!

KİMSE ELİNDEKİ ARABAYI SATMIYOR

Şuan otomobili olan vatandaşlar kendi araçlarını ellerinde tutmaya çalışıyor. 
Bunun nedeni ise ellerindeki aracı satıp yeni alma şansı kalmaması olarak gösteriliyor. Bunlara paralle olarakta
2. el otomobil satışları düşmeye devam ediyor. Ülkemizde sıfır araba alma şansı oldukça düşmüş durumda. 

FABRİKA ÇIKIŞLI 2. EL OTOMOBİL NASIL ALINIR? 

Refactory ile birlikte fabrika çıkışlı 2. el modeli Türkiye'ye geldi. Bu bağlamda elinizdeki arabayı fabrikaya verip 
baştan aşağı yenileyeceksiniz ya da o markanın satılan makul fiyatlı otomobilini alacaksınız. Finale geldiğimiz zaman 
Türkiye'de arfaba fabrikaları yüzde 60 kapasite ile üretim yaparken, 2. el otomobillerin yenilenmesi fabrika kapasitesini de arttırır. 
Bu fabrika çıkışlı 2. el modeli ilk olarak Renault tarafından Fransa fabrikasında başladı. Kısa süre sonra ise İspanya fabrikasına taşındı. Bu uygulamanın Bursa'da yer alan Oyak Renault fabrikasına da gelmesi bekleniyor. 

KAYNAK: ilan365.net