Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların açılmasına dair önemli açıklamalar yaptı. Aşı karşıtları ne diyecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okulların açılmasına dair önemli açıklamalar yaptı. Fahrettin Koca okulların salgının atması durumunda kapanma olasalığı için aşı açıklaması yaptı. Açıklamalar sonrası aşı karşıtları yine tartışmaya dahil oldu.

Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında şu önemli satır başlıklarını kullandı;

"Bilinmezliklerle dolu bir yıl geçirdik. Aşının devreye girmesi ile birlikte önümüzü görebileceğimiz günlere eriştik. Sizlere aşı programımız başlarken tünelin ucundaki ışık görüldü demiştim, bugün tünelin sonu göründü diyebilirim.

"AŞINIZI OLUN"

Vaka sayılarındaki artışın aşı olmayanlardan kaynaklandığını söylemiştim. Aktif vakalarımızın yüzde 81'i tam aşılı olmayan kişilerdi. Aşı bizi koruyor. Belirli bir süre aşı ile koruma sağlanabiliyor.

Sizlere sesleniyorum. Aşınızı olun kendinizi ve toplumu koruyun. 

Çocuklarımız ve gençlerimiz okullarına kavuşacak.

Yüz yüze eğitimin sürekliliğini sağlamak istiyoruz. Eğitimin eksik kalması çok üzücüdür. Okulları açık tutmak en önemli ödevimizdir. Tedbirleri ve kuralları uygulayacağız. Günlük hayatla tedbirin çelişmediğini göreceğiz.

PTT Duyurdu! Emekli maaşı alanlara 60 Bin TL ödeme PTT Duyurdu! Emekli maaşı alanlara 60 Bin TL ödeme

"KENDİ ÇOCUĞUMUZUN YANINDA SINIF ARKADAŞLARINI DA DÜŞÜNMELİYİZ"

Veliler olarak örnek olacağız.

Kendi çocuklarımızı korumak sınıf arkadaşlarını da korumak anlamına geliyor. Öğretmenlerimizin de motivasyonu hepimizden büyük olacak."