Fahrettin Koca Yeniden Kapanmayı Açıkladı: Son Zamanların En Yüksek Vaka Sayısına Ulaştık!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Cumhurbaşkanı Eroğan gibi artan vaka sayılarına dikkat çekerek kapanmanın sinyallerini verdi! Meclis kulislerinde konuşulanlara göre yasaklar yeniden gelecek!

Gündem 23.07.2021 - 12:52 23.07.2021 - 13:22 Ece Sahan

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca artan vaka sayılarında son günlerin rekorunun kırıldığını açıklayarak kapanmanın sinyallerini verdi. Geçtiğimiz hafta da Cumhurbaşkanı Erdoğan kafeleri açtık da ne oldu? Vaka sayılarında tırmanışa geçildi demişti.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzun yasaklar sonrası normalleşme dönemine girerek vatandaşlar nefes almaya başlamıştı. Bayram tatili nedeniyle de Bodrum ve Çeşme tatil mekanlarına insan yığını akmıştı. İşte o kalabalık yasakların önüne açtı!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada vaka sayılarındaki artışa dikkat çekmiş ve "Kafeleri açın diyorlardı. Açtık da ne oldu? Vaka sayılarında artış!" cümlesini kurarak yeni bir kapanmanın geleceğinin sinyallerini vermişti.

KOCA: "SON ZAMANLARI EN YÜKSEK VAKA SAYISINDAYIZ"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da yaptığı son açıklamada vaka sayılarında yaşanan artışa dikkat çekerek kapanmanın sinyallerini verdi.

Fahrettin Koca Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 52 kişinin hayatını kaybettiğini yeni vaka sayısının 9 bin 586 olduğunu açıkladı.

Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Bugün son zamanların en yüksek vaka sayısına ulaştık. Aşı ile güvence altına alınmadan salgın ündemden çıkmaz. Tedbirinizi alın aşınızı olun. Bu toplumsal sorumluluğumuz." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@