TRT 1 ekranlarının en çok sevilen dizileri arsında yer alan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun karakteri ile oynayan güzel oyuncu Fahriye Evcen 2.sezonda yer almayacak. Başarılı oyuncu Fahriye Evcen’in yerine gelecek oyuncu merak konusu oldu. İşte detaylar…

Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu, senaryosunu Emre Konuk’ un kaleme aldığı ve TRT 1 ekranlarının en çok sevilen ve izlenen dizileri arasında yer alan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Alparslan’ ın eşi Akça Hatun karakterini oynayan Fahriye Evcen ikinci. Sezonda oyuncu kadrosunda yer almayacak. Dizinin sevilen karakterlerinden olan Fahriye Evcen’in yerine hangi oyuncunun geleceği ise merak konusu oldu.

4_1280x720-20

Fahriye Evcen, Alparslan Büyük Selçuklu Dizisinden Ayrıldı!

Başarılı oyuncu Fahriye Evcen, TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça (Aka) Hatun karakterini canlandırıyordu. Akça Hatun sevilen dizide Alparslan’ın eşi rolünde yer alıyordu. TRT 1 ‘de başlayan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, yayınlandığı ilk bölümü ile hem konusu bakımından hem de başarılı oyuncu kadrosu ile büyük ilgi topladı.

Senaryosunu Emre Konuk’ un kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu ve TRT 1 ekranlarının en çok sevilen dizilerinden olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğunu ele alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda da birbirinden başarılı ünlü isimler yer alıyor. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin başrollerinde Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür, Erdinç Gülener, Barış Bağcı, Sarp Levendoğlu, Gizem Karaca ve Yurdaer Okur gibi birbirinden yetenekli oyuncular yer alıyor.

8_1280x720-5

Fahriye Evcen’in Yerine Kim Geldi?

Boğaziçi Üniversitesi Yine Karıştı! Daha 2 Sene Önce 6 Milyon Harcandı Şimdi Yıkılıyor! Amaç? Arsa Dikkat Çekti... Boğaziçi Üniversitesi Yine Karıştı! Daha 2 Sene Önce 6 Milyon Harcandı Şimdi Yıkılıyor! Amaç? Arsa Dikkat Çekti...

Yönetmen koltuğunda Sedat İnci’nin oturduğu Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, 30 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan 27. Bölümüyle ilk sezonu bitirerek final yaptı. İlgi ile izlenen Alparslan Büyük Selçuklu dizisi, başrollerinde yakışıklı oyuncu Barış Arduç ve güzel oyuncu Fahriye Evcen’in yer aldığı son bölüm ile unutulmaz bir gece yaşattı. TRT 1 ekranlarının en çok sevilen dizileri arasında yer alan Alparslan Büyük Selçuklu, Sultan Alparslan’ın Anadolu’yu fetih sürecini ekranlara taşıyan hikayesi ile dizinin sezon finalinde beklenmeyen bir ayrılık yaşandı.

Ünlü oyuncu Fahriye Evcen 2017 yılında meslektaşı yakışıklı oyuncu Burak Özçivit ile nikah masasına oturmuştu. Evcen, Karan adında bir oğlu oldu ve anne olduktan sonra ekranlara ara vermişti. Evcen, Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun rolü ile ekranlara uzun bir aradan sonra geri dönmüştü. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin sezon bölümünde Akça Hatun Vaspurakan’ın fethi sırasında haince öldürüldü. Akça’nın öldürülüp şehit olması ile beraber güzel oyuncu Fahriye Evcen, diziden ayrıldı. Diziden ayrılan Fahriye Evcen’in yerine gelecek ünlü isim de belli oldu.

Diziden ayrılan başarılı oyuncu Fahriye Evcen sosyal medya hesabından diziye veda mesajı da yayınladı. Evcen, “İlmek ilmek ördüğü bir hikaye ile Akça'yı bana teslim eden Emre Konuk'a, her adımda yanımda olan Esi Gülce'ye, yönetmenlerimiz Sedat İnci ve Bekir Sekman'a, ekran önü ve arkasındaki tüm çalışma arkadaşlarıma ve hepsinden çok beni ilk günümden itibaren yalnız bırakmayan sevgili seyircilerimize en içten dileklerimle. Sağ olun, varolun” ifadelerini kullandı.

Başarılı oyuncu Barış Arduç’un başrolünde yer aldığı, TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu’ ya Fahriye Evcen’in ayrılması ile yeni bir isim dahil oldu. Merakla beklenen ismin kim olduğu açıklandı. Dizi de Sultan Alparslan2ın 1048-1071 yılları arasındaki Anadolu’yu fetih sürecini anlatan dizinin yeni sezon bölümleri gelecek günlerde başlayacak. Diziye veda eden güzel oyuncu Fahriye Evcen’in yerine gelen isim Öykü Gürman oldu.