Yılların köklü bankalarından Halkbank zaman zaman kampanyalar yaparak çok daha düşük aylık ücretlere sahip krediler sunabilmektedir.

Ayda 3.000 TL taksitle Halkbank müşterileri ne kadar konut kredisi çekebilirler... Faiz depremi! Dibi gördü!  Kampanyalar haricinde ise aylık 3.000 TL civarında vadelerle kredi almak isteyenler Halkbank’tan en fazla 250.000 TL civarında kredi çekebilirler. Bu kadar yüksek meblağlarda kredi çekildiğinde 10 yıl yani 120 ay civarında vade kullanılması gerekmektedir.

Daha düşük vade imkanları seçilirse aylık ödemeler çok daha yüksek olacaktır. Halkbank’ta faiz oranları yüzde 1,20 civarındadır. Eğer faiz oranları ile 250.000 TL çekerseniz toplamda 470.000 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu geri ödemeler konusunda ve güncel faiz oranları  ile ilgili olarak en doğru bilgiyi bankaların şubelerine giderek buradaki müşteri temsilcisinden öğrenebilirsiniz.

Uygun Bütçeli Krediler 

Müşterilerin Halkbank’tan çekebileceği kredilerin miktarı evlere göre değişiklik göstermektedir. Sıfır projelerde kredi faiz oranları daha düşük olabilirken ikinci el evlere ödenen kredilerin faizleri ise daha yüksek olabilmektedir. Bunun yanında kredilerde dosya masrafı olmaktadır. Ayrıca bazı kredilerde kişilerin sigorta yaptırması istenebilmektedir. Böylece kişiler kredilerini ödeyemeyecek duruma geldiklerinde sigorta kredinin ödemesini karşılamaktadır.

Sigorta yapıldığında da ekstra bir ücret kesilmektedir. Bu bedellerin yanında kişilerden ekstra teminatlarda istenebilmektedir. Bunun temel sebebi de müşterilerin ödeme gücünü denetleyebilmek ve onların düşük kredi notlarına karşılık bir teminat alabilmektir. Böylece müşteriler bankalardan kolayca kredi çekebilmektedir. Çektikleri kredinin geri ödemeleri konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılarak sonraki dönemde sorun yaşanmaması sağlanmaktadır. 

Başvuru Şartları 

Kredi çekmek için başvuruda bulunacak kişiler öncelikle basit bir form doldurarak süreci başlatırlar. Bu süreçte kredi notları oldukça önemlidir. 1200 ve üstünde kredi notu olan kimselerin istedikleri meblağının çıkması çok daha kolay olmaktadır. Ardından müşterilerden bazı belgeler istenir.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Bunlardan bir tanesi konutun tapusudur. Tapunun bulunmadığı durumlarda yapı ruhsatı veya imar durum belgesi de kullanılabilir. Gelir belgesi de istenen belgelerde bir tanesidir. Kişilerin ne kadar düzenli şekilde ödeme aldıkları ve istedikleri meblağı ödeyip ödeyemeyeceklerini bu sayede kararlaştırılır. Son olarak bir ekspertiz evi denetler ve ne kadar kredi ödeneceğine karar verir. 

ilan365.net özel haber