Faizsiz 15 Bin TL Anında Kredi Fırsatı! Üstelik 6 Aya Kadar Ödeme Yok İşte Başvuru Şartları

12 ay ertelemeli faizsiz 15 bin TL kredi tam 60 ay vade fırsatı ile alınabiliyor. Vatandaşlar ayrıntıları büyük bir ilgiyle takip ediyor.

Gündem 16.06.2021 - 23:55 16.06.2021 - 23:57 Berkay Keskin

Devlet tarafından gençlere sunulan hibe destekli, geri ödemesiz teşvikler, devlet destekleri ve diğer ek fısatlar gündemde sıklıkla araştırılıyor. Kendi işlerini kurmak ve yönetmek isteyen vatandaşlar konuya yönelik ayrıntıları takip ediyor. Peki işyeri açan gençler 2021 yılı devlet desteğini nasıl alacak? Hibe destekli, geri ödemesiz teşviklerin tutarları ne kadar? Detaylar haberimizde sizlerle...

3 ve 6 ay ertelemeli faizsiz 15.000 TL tam 60 ay vade fırsatıyla alınabiliyor. Eğer vatandaşlar bu zorlu süreçte kendi işlerini kurmak ve yönetmek isterlerse verilen kredi fırsatıyla hayallerinin büyük bir bölümünü gerçekleştirecekler. Devlet teşvikleri ve geri ödemesiz paralar vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle takip ediliyor. İşsizlik oranlarının en aza indirilmesi adına işverenlere pek çok sayıda teşvik sunan devlet işsiz kişilere de çeşitli kurumlar aracılığıyla kurs ve programlarla meslek öğretmeyi sürdürüyor. Bütün bu desteklerin beraberinde devlet ayrıca işsizlik sorununun çözüme kavuşturulması ve istihdamın arttırılması adına kendi işini kuracak olan kişilere çeşitli destek ödemeleri gerçekleştiriyor.

Devlet Destekli 15.000 TL Ödeme

Devlet destekli olarak gelecek olan 15.000 TL'ye varan faizsiz kredi destekleri kendi işlerini kurarak yönetmek isteyen vatandaşlar için sunulmaktadır. Pek çok farklı sektörde faaliyetlere girmek isteyen vatandaşlarımız için büyük müjde geliyor. Kredi koşulları ve kimlere verilecek olduğu ise vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle takip ediliyor. 12 ay geri ödemesiz ve 60 ay vade fırsatıyla verilecek olan kredinin ayrıntıları ise netlik kazandı.

Ülkemizde covid-19 salgınının başladığı andan itibaren hükümet kanadından vatandaşlara pek çok destek sunuluyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla vatandaşlara verilecek bu kredi ile artık tüm vatandaşlar iş sahibi olabilecek. Kendi işini kurmak ve yönetmek isteyen kişilere özel olarak 15 bin TL'ye varan 12 ay ertelemeli kredi fırsatları sunulacak. Bu fırsatlar yalnızca kendi işini kurmak ve başında bulunmak isteyen vatandaşlar için 12 ay ödemesiz ve faizsiz şekilde gerçekleştirilecek. Bu kredi desteğinden faydalanmak isteyenlerin uzun süredir bildikleri ve mesleki anlamda yeterli seviyede bulunmaları gerekmektedir.

15.000 TL Faizsiz Kredi Fırsatı

Bu destek Aile Bakanlığı'nın ilçelerde faaliyet göstermekte olan birimleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından sağlanmaktadır. Vatandaşlar uzman oldukları, bildikleri ve mesleki anlamda yeterli durumda oldukları bir alanda iş kurmak istediğinde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları 15.000 TL'ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Bu kredilerde faizsiz bir şekilde uygulanıyor.

Koşullar Neler?

Yeni işyeri kuracak olan vatandaşların vergi istisnası ve prim desteklerinden faydalanmak için bazı koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar;

- Sigorta prim desteğinden yararlanılması için gerçek kişi statüsünde bulunan girişimcilerin ilk defa sigortalı sayılıyor olması,
- İşe başlanıldığı tarihin yasal süreçte bildirilmesi,
- Mükellefiyetin başladığı tarihi müteakip olacak şekilde 18 yaşını tamamlamış ve 29 yaşını geçmemiş olması,
- Girişimcinin yapmış olduğu işin başında durması ve bu işi kendisinin yapıyor bulunması,
- Mevcut firmanın üçüncü dereceye kadar diğer bir akrabadan devir alınmaması,
- İşletmeye daha sonradan ortak olmamak,
- Kosgep kurslarına katılmış ve Girişimcilik Sertifikası elde etmiş olması
- Aklındaki iş düşüncelerini gerçekleştirmek için iş planı ve proje hazırlıyor olması,
- Vergi dairesinden elde edilen "Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi"nin mevcut olması gerekmektedir.

Geri ödemeler 12 ay ödemesiz 48 ay vade ile 60 ay vadede yapılacaktır. Bu hususta en önemli nokta bu desteğin gerçekleştirilmesi sosyal yardımlaşma vakfının ekonomik durumuna bağlı oluyor. İlçe sosyal yardımlaşma vakıfları yerine il geneli hizmet sağlayan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Hibe Ve Geri Ödemesiz Teşvikler Nasıl Alınacak?

İşyeri kurmak için ilk olarak sermayenin bulunması gerekmektedir. Bunun için kredi çekmek veya Kosgep destek programlarından yararlanmak mümkündür. İşyeri kuracak olan gençlerimize hibe desteği sunuluyor. 2020 senesinde genç girişimciler işterlerini kurabilsinler ve işletmelerini yönetebilsinler diye vergi ve prim desteği sağlanıyor. 3 sene boyunca sağlanacak olan vergi desteğinden yararlanacak olan genç vatandaşlarımızın prim ödemeleri de 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@