Faizsiz Konut Kredisinde Yeni Dönem, Faizsiz Destek İle Ev Sahibi Olabilirsiniz, 120 Ay Vade İlk Ay Ödemesiz

Faizsiz Konut Kredisinde Yeni Dönem, Faizsiz Destek İle Ev Sahibi Olabilirsiniz, 120 Ay Vade İlk Ay Ödemesiz destekler başladı. Faizsiz konut kredisi dönemi hakkında bilgiler haberimizde...

Ekonomi 02.07.2021 - 16:03 02.07.2021 - 16:04 Vural Pars

Faizsiz konut kredisi son zamanlarda oldukça merak edilen bir kredi kampanyası oluyor. Sizlerde faizsiz destek imkanından faydalanarak, ev sahibi olmak istiyorsanız, katılım bankaları sizlere bu istediğiniz krediyi verecek. İhtiyaç kredilerinde olduğu gibi konut kredilerinde de bu bankalar hızlı ve faizsiz bankacılık işlemleri yapıyor. Dikkat çeken bankalar ise katılım bankaları… Katılım bankaları üzerinden, 36 ay ile 120 ay vade arasında konut kredisi kullanabilirsiniz. 10 yıllık vadeler ile faizsiz destek konut kredisi kullanmak için, bankalar kredi başvuru şartlarını açıkladı. Sizlerde bu şartlara uygun olarak başvuru yapabileceksiniz.

Faizsiz konut kredisi kampanyası bugün resmen başladı

Faizsiz olarak sunulan konut kredilerinde bankalar uygun kar payı oranları ile kredi verecek. Bu bankaların vermiş olduğu kredi kampanyasındaki asıl amaç, islami şartlara özel olarak verilen ve helal kredi seçenekleridir. Helal kredi almak isteyenler, bu destek kampanyalarından faydalanabileceklerdir. Faizsiz konut kredisi kullanmak istiyorsanız, banka kredi şartlarına uygun olmanız gerekmektedir. Kredi şartlarının başında kişinin gelir belgesi geliyor. Banka kredi notundan önce sizin gelir durumunuzun konut finansman kredisini ödeyebilecek mi bu duruma bakacaklardır. Faizsiz konut kredisi kampanyasına katılacak olan kişiler, ayrıca banka kredi sicilinin de temiz olması gerekiyor. Bu şartlara uygun olanlar hemen banka şubelerine giderek konut kredisi alabilecekler.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı

Ziraat Katılım Bankası üzerinden konut finansmanı kredisi alacak kişiler, belirli şartlara göre bu kredileri kullanacaklardır. Konut finansmanı desteği ile birlikte, anında bu desteklerden faydalanabileceksiniz. Destek kredisi kullanmak isteyenler, Ziraat Katılım Bankası şubelerine giderek başvuru yapılmaktadır. Başvuru yaptıktan hemen sonra, sizlere sonucu verilir ve bu sonuca göre kredi kullandırılır. Ziraat Katılım Bankası şubelerinden başvuru yapmak isteyenler, evrak olarak kimlik ve gelir belgesini yanında götürebilirler. Bu bankadan 500.000 TL’ye kadar olan değerli ev alımlarınızda, ekspertiz değerinin yüzde 90’ına kadar kredi alabileceksiniz. 500.000 TL üzerindeki ev alımlarınızda ise banka ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi verecektir. İhtiyaç kredisi olarak da işlem yapacaksanız, bu banka sizlere 36 ay vadeli faizsiz kredi verecektir.

konut-kredisi-2

Albaraka Türk Katılım Bankası Kredisi

Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden de kredi alacak kişiler, 120 ay vadeye kadar bankadan düşük kar payı oranları ile kredi kullanabilirler. 120 ay vadeye kadar yapılan bu kredi kampanyasında başvuru yapacak olan kişiler, 3 ay ertelemeli ve toplamda 120 ay vadeli kredilerini Albaraka Türk Katılım Bankası üzerinden faizsiz kullanabileceklerdir. Faizsiz kredi seçeneklerinden banka düşük kar payı oranı ekleyerek müşterilere kredi veriyor. Alacağınız evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar bu bankadan konut kredisi alabilirsiniz. Konut kredilerinde banka müşterilerine hemen sonuç verecek ve onaylanan krediler için aldığınız eve ekspertiz gönderilecektir. Albaraka Türk internet sitesi üzerinden de yapılan bu duyuru ile birlikte, banka resmi hesapları üzerinden de kar payı oranları öğrenilmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@