Son zamanların en iyi duyurusu olan faizsiz kredi imkanı hakkında, ekonomik şartların zorda bıraktığı vatandaşların en çok merak ettiği bir konu haline geldi ve önemli bir gelişme ile beklenen bu haber geldi mi?

Faizsiz olarak bankalardan ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi ihtiyaç duyan vatandaşa ne zaman duyurulacak? Ülkemizde ve dünya genelinde bulunan tüm bankalardan alacağınız tüm kredi ve kredi kartı ürünlerinde faiz uygulanmaktadır.

Faiz işleyişine göre kredilere işlem yapan bankalar kendi düzenledikleri kampanya ve koşullara uygunluk durumuna ve müşterilerine özel faiz oranı ve vadelerle kredi imkanı sunmaktadır. Kredi başvurusu yapacak olan kişi veya kişiler daha önce kullanmış oldukları kredi ürünlerinden ve ödeme düzenliliği bakımından kredi notu uygunluğu ile değerlendirilmektedir.

14-1

Bu bağlamda da kredi notu uygun olan başvuru sahipleri ihtiyaç duyulan isteklerine göre kredi kullanımı sağlayabileceklerdir. Krediyi faizsiz olarak sadece katılım bankaları üzerinden kullanım imkanı bulunmaktadır.

Faiz sistemi yerine katılım bankaları kar payı oranı uygulaması ile hizmet sunmaktadır. Faizsiz olarak kredi sunan katılım bankaları islami şartlara uygun olarak kredi desteği sağlıyorlar. Gelen bilgiye göre, özel ve kamu bankalarından faizsiz kredi verilmesi olanaksız olarak belirtildi. Buna göre katılım bankalarınca 0 faizli kredi desteği sağlandığı kesinleşti.

Sıfır Faizli Kredi Başvuru Şartları

Sıfır faiz ile kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız, belirlenen şartlara uygun görülmesi ve onay almasıyla katılım bankaları ile anlaşma yaparak kredilerini kullanabileceklerdir. 18 yaşını dolduran T.C. vatandaşımız ihtiyaç kredisi başta olmak üzere diğer tüm kredilere başvuru yapabileceklerdir. Katılım bankasından sıfır faizli kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın kredi notunun 1200 ve üstü değerde olması şartı bulunmaktadır. Katılım bankalarından kullanacakları kredi için başvuru sahiplerinin gelir düzeyinin de göz önüne alınacağı bildirilmektedir. Sigortalı olarak çalışan kişiler için, 6 aylık en az aynı işyerinde sigortalı olması şartıda belirtilmektedir. Emekli olan vatandaşlarımızın da emekli aylıklarını katılım bankaları aracılığı ile alıyor olması şartı aranmaktadır. Ayrıca Esnaf olarak hizmet sektöründe yer alan vatandaşlarımızın ise ticari kredi için başvuru yapabilecekleri, bunun içinde 2 yıllık en az vergi levhalarının olması şartı belirtilmektedir.

Peki Başvuru Nasıl Yapılacak?

Katılım bankalarından herhangi birine ihtiyaç kredisi ve diğer tüm krediler için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın, görüşme sağladıkları banka sistemine uygun işlem yapılmasıyla kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Katılım bankaları sıfır faiz ve kar payı oranı sistemiyle vermiş oldukları kredileri 36 ay vadelerle vatandaşlarımıza güzel bir imkan sağlamaktadır. Katılım bankasına başvuru yaparken kimlik ve gelir belgeniz ile müraacat etmeli, ayrıca bankaların mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de kredi başvuru imkanına sahip olabilirsiniz. Başvurularınıza hızlı ve anında sonuç alabilir ve kredilerinizi ihityaçlarınıza göre anında kullanma olanağına kavuşabileceksiniz.