Faizsiz kredi şartları belli oldu! Bankalardan önemli kolaylık geldi, hemen başvuru yapmak gerekiyor!

Faizsiz kredi şartları belli oldu! Bankalardan önemli kolaylık geldi, hemen başvuru yapmak gerekiyor! Başvuru koşulları ve detaylar haberimizde…

Ekonomi 22.08.2021 - 10:36 22.08.2021 - 10:36 Volkan Arık

Faizsiz kredi şartları belli oldu! Bankalardan önemli kolaylık geldi, hemen başvuru yapmak gerekiyor! Kredi çekmeyi düşünenler ancak Kredi notu düşük olduğu için ya da kredi sicili bozuk olduğu için kredi alamayan vatandaşlara bankalardan güzel haber geldi. Bankalar faizsiz kredi kampanyası ile birlikte herkese Kredi vermeyi hedefliyor. Özellikle koronavirüs nedeniyle zor günler geçirdiğimiz şu dönemde bankaların bu kampanyası birçok vatandaşı rahatlatacak ve borçlarını kapatma imkanı verecek. Peki faizsiz kredi veren bankalar hangileri? Gelir belgesiz bordrosuz kredi başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Acil nakit ihtiyacı bulunan ve bunu karşılamak için kredi çekmeyi planlanan bütün vatandaşlar için bankalardan güzel haber geldi. Özellikle pandemi sürecinde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında birçok vatandaş tüketici kredisi çekmek amacı ile bankaların yolunu tutmuştu. Bu dönemlerde özellikle düşük faizli ve sıfır faiz kredi kampanyaları yoğun ilgi görüyor. Bankaya gidip kredi başvurusu yaptıktan sonra ise belli bir inceleme süreci başlıyor. Bildiğiniz üzere bankaların kredi sağlamak için birtakım kriterleri var. En başta da aylık belli bir gelirin olması şartı aranıyor. Başvuru yapan kişinin gelir durumu, kredi notu ve kredi sicili Kredi verilmesi açısından büyük önem taşıyor. Kredi notu düşük olanlar ise bankalardan çoğu zaman kredi alamıyor. Kredi notu düşük olanlara kredi sağlayan bankalarda var ancak oldukça yüksek faiz oranları isteniyor.

faizsiz-kredi-sartlari-belli-oldu-bankalardan-onemli-kolaylik-geldi-hemen-basvuru-yapmak-gerekiy-4

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR NASIL KREDİ ÇEKİLİR?

Kredi notu düşük olanlara bankalardan güzel haber geldi. Sadece 3 ay içinde kredi notunu yükseltmek mümkün. Eğer bir bankaya kredi başvurusu yaptıysanız ve olumsuz sonuç aldıysanız başka bir bankaya başvuru yapmayın. Bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı 3 ay boyunca düzenli ödeyin. Bu sırada başvuru işlemi yapmazsanız Kredi notunuz yükselmeye başlayacak. Ayrıca gelir durumunuzda bir artış olursa bunun belgelenmesi de kredi notunun yükselmesi açısından son derece önemli.

faizsiz-kredi-sartlari-belli-oldu-bankalardan-onemli-kolaylik-geldi-hemen-basvuru-yapmak-gerekiy

KREDİ EVRAKARINI İMZALARKEN DİKKAT

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi çekmeye karar veren vatandaşlar bir an önce onay almak istiyor ve bu sırada bir çok detayı atlıyor. Kredi çekerken size imzalatılan evrakları mutlaka detaylı şekilde okumanız gerekiyor. Çünkü bireysel ihtiyaç kredisi kullanırken aynı zamanda birçok hakka da sahip oluyorsunuz. Kredi kullananların en önemli Hakkı ise işsizlik teminatı oluyor. Bu teminat sayesinde kredinizi ödemeye çalışırken işsiz kalmanız halinde faizsiz olarak geri ödeme ya da erteleme seçeneğiniz bulunuyor. Yani işsiz kalırsam kredimi nasıl öderim derdine bankalar bu madde ile son veriyor. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanırken mutlaka işsizlik teminatı maddesinin olup olmadığına bakın ve kendimizi işsiz kalmam durumunda da güvence altına alın. Böylece gelinimizin olmadığı dönemde faizsiz şekilde kredinizi erteleme imkanı bulabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@