Faizsiz Kredi Yine Gündem Oldu, Bankalardan Artık Faiz Olmadan Kredi Alınacak

Faizsiz Kredi Yine Gündem Oldu, Bankalardan Artık Faiz Olmadan Kredi Alınacak. Bankaların yaptığı kampanya detayları haberimizde...

Ekonomi 17.08.2021 - 23:25 17.08.2021 - 23:25 Vural Pars

Faiz olmadan anında kredi veren bankalar hangileridir? Faiz olmadan hızlı bir şekilde kredi alacağınız bankalar ve bu bankaların şartları nelerdir? Sizlere haberimizde faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Sizlerde bu bankalar üzerinden kredi başvurusu yaparak İslami şartlar usulü olarak kredi kullanabilirsiniz. Özellikle helal kredi için başvuru yapacak olan müşterilere kredi veren bu bankalardan nasıl kredi alabilirsiniz sizlere bahsedelim.

İhtiyaç kredisi kullanacak olan kişiler eğer faizsiz olarak bu işlemleri yapmak istiyorsa, bazı bankalar üzerinden kredilerini kullanabiliyorlar. Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar ülkemizde sadece katılım bankalarıdır. Bu bankalar İslami şartlara göre kredi başvurusu yaptırıyor ve bu şartlara uygun olarak müşterilerine kredi kullandırma yapıyorlar.

Sizlerde bu bankalar üzerinden hemen işlem yaparak kredinizi kullanabilirsiniz. Katılım bankaları da diğer bankalar gibi belirli politikalara uygun olarak işlem yapmaktadır. Sizlerde bu işlemlerden yararlanmak istiyorsanız vereceğimiz bankalar üzerinden giderek hemen kredi başvurusunda bulunabilir ve sıfır faizli olarak kredi kullanabilirsiniz.

Faizsiz kredi veren bankaların özelliklerinden bir tanesi faiz yerine kar payı uygulamalarıdır. Alacağınız ihtiyaç finansman kredilerinde 36 ay vadeye kadar işlem yapabilir ve diğer bankalarda olduğu gibi bankalardan da 3 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Katılım bankalarından ihtiyaç kredilerinde çok tercih edilen Kuveyt Türk Katılım Bankası, 100 bin TL'ye kadar müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. Size en yakın banka şubesine giderek buradan hızlı bir şekilde kredi başvurunuz yapabiliyorsunuz. 100.000 TL'ye kadar kullanacağınız kredileri alabilmeniz için kredi notunuzun uygun olması ve gelir durumunuzun da düzenli olması gerekiyor. Sigortalı bir işte çalışıyorsanız banka sizden en az 6 aylık düzenli bir şekilde sigortanızın yatmasını isteyecektir. Ayrıca Kredi limitine göre bu sigorta durumu bir senede olabiliyor. Kredi başvurusu yapacak olan emeklilerinde emekli maaşlarını bu banka üzerinden almaları şartı vardır. Şartlara uygunsanız 100.000 TL'ye kadar kredileri uygun kar payı oranları ile birlikte kullanabilirsiniz.

512

Albaraka Türk ihtiyaç kredisi başvurusu faizsiz olarak veriliyor

Katılım bankalarından olan Albaraka Türk Katılım Bankası faizsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yaptırmaktadır. Size en yakın banka şubesine giderek hemen kimlik ve gelir belgenizi verip bu bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 100.000 TL kadar verilen ihtiyaç kredilerinde banka emekli olan müşterilerin emekli maaşlarını bu bankadan almalarını isteyecektir. Diğer türlü sigortalı olarak çalışan kişiler ise en az 6 aylık sigortalarının olması durumunda bu banka üzerinden kredi kullanabileceklerdir. Size en yakın banka şubesinden ve bankanın resmi internet sitesinden ihtiyacınıza göre kredi kullanabiliyorsunuz. Faizsiz olarak kullanacağınız krediler haricinde banka sizlere faizsiz kredi kartı ve diğer tüm bankacılık işlemlerinde de faizsiz olarak işlemi yapacaktır. 36 ay vadeye kadar böleceğiz bu krediler de ilk taksit ödemenizi dilerseniz 3 ay dilerseniz de 6 ay ertelemeli olarak yapma imkanınız da bulunuyor. Esnaf olan vatandaşlar kredi başvurusu yapmak istiyorsa ticari bölümlerden faizsiz olarak kredi kullanabilirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@