“Bu ayakkabılar sizce kaç para” diye soran Hürriyet yazarı Savaş Özbey Balenciaga’nın yarattığı yeni modayı gündeme taşıdı.

Türkiye’de düşen alım gücü ile eski ayakkabılarımızı kullanmaya başladığımız bir dönemde ortaya çıkn yeni moda gündem konusu oldu. Savaş Özbey de bugünkü köşe yazısında ünlü ayakkabı markası Balenciaga’nın ‘ultra eskitilmiş’ ayakkabılarına dikkat çekti.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Fakirlerin ayağından adeta servete dönüşen yeni moda akımını Savaş Özbey bugünkü köşe yazısında şöyle gündeme taşıdı;

“Sanki firavun mezarında bulunmuş gibi. Kendinden yırtık pırtık, eskitilmiş kot modası ilk çıktığında “Oğlum farkını vereydik de yenisini alaydın” diye tepkiler duyardık sağdan soldan, aile eşrafından.

Balenciaga’nın ultra eskitilmiş “zombi papuçları”nı görünce o geldi aklıma, kıkırdadım. Arkeolojik kazı sırasında piramitlerde bulunmuş gibi. 100 adet sınırlı üretimmiş. Fiyatı dudak uçuklatıyor: 1850 dolar.

Aynı modelin eskitilmemişleri de varmış, onlar 300-400 Euro (4 bin 800- 6 bin 500) bandında. Ben olsam onu alır, hem yeni ayakkabı giyerdim hem de sonra pitbull’lara falan parçalatıp, gerekirse birkaç ay da toprağa gömüp aynı görünümü sağlardım...”