Twitter'da engeli yoluna dair söyledikleri için tepki toplayan Faruk Demir kimdir? Faruk Demir hangi partili? Faruk Demir kaç yaşında? Faruk Demir nereli? Faruk Demir ne mezunu?

Sosyal medayda gündem olan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir kimdir? Faruk Demi ne dedi? Faruk Demir neden gündem oldu?

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir şehirde yapılan kaldırımları inceledi. O sırada bir vatandaş Demir'in yanına geldi ve engelli yolunu sordu.

Belediye Başkanı Faruk Demir bu soruya verdiği yanıtla gündem oldu. Faruk Demir, "Engellilerin elinden tutar götürürüz. Her yol bitti engelli kaldı. Biz engellilerin elinden tutar götürürüz" yanıtını verdi. Demir'in bu cevabı sosyal medyayı karıştırdı. 

Peki Faruk Demir Kimdir?

İlk ve orta okulu Ardahan Hanak'ta okudu. 1982 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Şan bölümünden mezun oldu.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Ses sanatçısı unvanıyla TRT'de çalışmaya başladı.

TRT televizyonlarında Kuşaktan Kuşağa, Yüreğimizin Dili Türkülerimiz, Türküye Merhaba gibi Türk Halk Müziği programlarında sunuculuk yaptı.

Güneşim Ol ve Ardahan'ın Yollarında adlı iki albüm çıkardı.

1999 yılında DSP'den milletvekili adayı oldu.

İnsan Hakları Komisyonu üyeliği TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlıkları yaptı.

Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B'nin müzik direktörlüğünü yaptı.

MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Ardahan İli Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

2013 yılında CHP Çankaya belediye başkan aday adaylığı sonrası 2015 yılında CHP Ardahan Milletvekili aday adayı olmuştur.

2019'da CHP'den Ardahan belediye başkanı seçilmiştir.