Faruk Fatih Özer'in kardeşleri itiraf etti

400.000 kişiyi dolandırdığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Thodex şirketinin kurucusu ve sahibi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi ve kız kardeşi ifadelerinde her şeyi itiraf etti.

Ekonomi 30.04.2021 - 04:43 04.05.2021 - 04:18 İlan35
Faruk Fatih Özer'in kardeşleri itiraf etti

Thodex kripto para borsasının tek yöneticisinin Faruk Fatih Özer olduğunu anlatan kız kardeşi Serap Özer, kendisinin de yaklaşık olarak 3 senedir ofisteki işleri sürdürdüğünü bildirdi. Thodex şirketinin muhasebe işlemlerinin bir muhasebe şirketi tarafından yapıldığını, kendisinin ise sadece aracı olduğunu belirten Serap Özer, ağabeyi Faruk Fatih Özer’in 18 Nisan 2021 Pazar gününden itibaren Thodex davalarıyla ilgili dokümanlar, firmaya ait hackleme raporu, karar, pay ve genel kurul defteri ile mizan ve bütçeye dair belgeleri istediğini ifade eden Serap Özer, ağabeyi Faruk Fatih Özer’in tüm bu belgeleri giderken yanında götürdüğünü kaydetti. Ağabeyi Faruk Fatih Özer’in ülke dışına çıkacağını kendilerine söylemediğini ileri süren Serap Özer, Thodex’teki tüm işlerin her geçen gün daha da kötüye gittiğini ve ülke dışında yabancı ortak arayışında olduğunu hatta bazı yabancı bankalarla görüşmeler yaptığını ifade etti.

“Bana ‘hesap aç’ dedi”

Thodex şirketinin kurucusu ve sahibi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Gökhan Özer de, kendisi adına bir danışmanlık ve reklam şirketinin olduğunu, kardeşi Faruk Fatih Özer’in şirketi olan Thodex ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını belirtti.

Kardeşi Faruk Fatih Özer’in kendisinden hesap açmasını istediğini ve hesap oluşturduktan sonra kardeşinin bu hesabı kullandığını ifade eden ağabey Gökhan Özer, hesap konusunda ve ayrıntıları ile ilgili hiçbir bilgisinin bulunmadığını ileri sürdü.

Kardeşi Faruk Fatih Özer’in, tıpkı kız kardeşi Serap Özer’in ifade ettiği gibi şirketin tek başına yöneticisi sahibi ve yetkilisi olduğunu belirten Gökhan Özer, son zamanlarda işlerinin kötüye gittiğini bildiğini ve Thodex’i tamamen devretme kararı aldığını ya da ortak arayacağını söylediğini kaydetti.

Kardeşi Faruk Fatih Özer’in yurt dışına gideceği yönünde kendisine hiçbir şey söylemediğini belirten Gökhan Özer, kendisi hakkında atılı suçlamaları da reddettiğini bildirdi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@