Usta dizi, film ve tiyatro oyuncusu Fatih Al 12 Eylül 1976 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hem online platformlara hem televizyona önemli işler çıkarma konusunda büyük katkıları olmuştur yetenekli oyuncunun.

Ebrar Karakurt Kadıköy'de Tacize Uğradı! Sinir Krizi Yaşayan Karakurt Zor Sakinleşti! Ebrar Karakurt Kadıköy'de Tacize Uğradı! Sinir Krizi Yaşayan Karakurt Zor Sakinleşti!
Usta dizi, film ve tiyatro oyuncusu Fatih Al 12 Eylül 1976 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hem online platformlara hem televizyona önemli işler çıkarma konusunda büyük katkıları olmuştur yetenekli oyuncunun. Fatih Al şu an hala oyunculuk yapmakta ve sektörde yeni projeleri merakla beklenmektedir.

Fatih Al Nereli?


Fatih Al Ankara’da doğmuştur. Anne ve babası hakkında detaylı bilgi bulunmayan oyuncunun aslen nereli olduğu hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Eğitim dönemi de Ankara ilinde geçmiştir yetenekli oyuncunun. Türkiye’nin en köklü okullarından olan Ankara Üniversitesinde oyunculuk üzerine eğitimler almıştır. Oyunculuk dünyasına ciddi bir adım atmasının ardından ise İstanbul’a taşınmıştır Fatih Al. Şimdilerde de İstanbul’da yaşamaktadır.

Fatih Al Kaç Yaşında?


Fatih Al 1976 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesapladığımızda usta oyuncunun 44 yaşında olduğunu görmekteyiz. 2021 yılının Eylül ayında Fatih Al 45 yaşına girecektir. Eylül ayının 12’sinde dünyaya gelen yakışıklı oyuncu başak burcudur.

Fatih Al Dizileri


Fatih Al eğitim döneminden beri oyunculuk ve sanat ile ilgilenme konusunda kararlı bir yaşam sürmüştür. Bu doğrultuda eğitimler almış ve kendisini akademik anlamda da geliştirmiştir. Ankara’dan İstanbul’a yerleşen oyuncunun ilk televizyon dizisi Sihirli Annem projesindeki Ali karakteri olmuştur. Sihirli Annem özellikle çocuklar tarafından çok büyük ilgi gören önemli bir proje olmuştur. Yayınlandığı dönemde gördüğü ilgiyi final yaptıktan sonra da kaybetmemiş tekrarları uzun süre televizyonlarda seyircilere sunulmuştur. Ayrıca şu an hala Youtube üzerinde Sihirli Annem dizisinin bölümleri büyük ilgi ile izlenmektedir. Fatih Al televizyondaki ilk işi olarak böyle bir projeye dahil olmakla kariyerinde oldukça önemli bir çıkış yakalamıştır.

2006 senesinde Sihirli Annem projesini 2007 senesinde Hazan Mevsimi isimli sinema filmi takip etmiştir ve oldukça büyük bir ilgi görmüş usta oyuncu buradaki oyunculuğu ile çok konuşulmuş çok sevilmiştir.

2011 senesindeki Bizim Büyük Çaresizliğimiz isimli sinema filminde canlandırdığı Çetin karakteri de oldukça beğenilmiştir usta oyuncunun. Fatih Al yetenekli oyunculuğu ile katıldığı tüm işlerde ilgi görüp işin daha büyük sesler getirmesini sağlamıştır.

2011 ve 2013 seneleri arasında uzun soluklu bir dizi projesine dahil olmuştur Fatih Al. Muhteşem Yüzyıl dizisinin 4. Sezonunda önemli bir tarihi karaktere hayat vermiştir yetenekli oyuncu. Matrakçı Nasuh karakteri ile Fatih Al dizide çok iyi bir oyunculuk sergilemiştir. Muhteşem Yüzyıl dizisi Osmanlı döneminde Kanuni Sultan Süleyman dönemi sosyal yapısı ve saray hayatını seyirciye sunan önemli bir iş olmuştur. Proje ve yapım için oldukça büyük paralar harcandığı televizyon ve magazin haberlerine de konu olmuştur. Oyuncu kadrosu da ciddi bir hassasiyet ile oluşturulmuştur dizide. Matrakçı Nasuh gibi önemli bir rolün de Fatih Al’a verilmesi ve başarılı sonuç alınması yetenekli oyuncunun kariyerinde yeniden bir yükseliş yaratmıştır. Dizide başrolde Halit Ergenç ve Meryem Üzerli yer almaktaydı. Ve daha birçok usta oyuncunun bulunduğu dizi kadrosu sayesinde yakışıklı oyuncu güzel bir işbirliği de yapmıştır.

Netflix’de yayınlanan ve çok sevilen bir online platform dizi projesinde de yer almıştır yakışıklı oyuncu. Fatih Al, Atiye isimli dizide Nazım karakterine hayat vermiştir. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün bulunduğu dizi bir çok ülkede yayınlanmış ve Türklerin uluslar arası işi olması açısından da büyük ilgi görmüştür. Ayrıca dizideki gizem dolu senaryoda seyirciler tarafından büyük ilgi ve sevgi ile sevilerek izlenmiştir. Yeni sezonları ile yayınlanmaya devam eden dizide Fatih Al da oldukça iyi iş çıkarmıştır.