Uzun yıllar boyunca Real Madrid ve Arsenal'de top kışturan Mesut Özil, kendisine gelen bazı tepkiler üzerine spor dünyasının gündemine oturmuştu. Çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere İngiltere'de buluann Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyarette bulunan Mesut

Uzun yıllar boyunca Real Madrid ve Arsenal'de top kışturan Mesut Özil, kendisine gelen bazı tepkiler üzerine spor dünyasının gündemine oturmuştu. Çeşitli temaslar gerçekleştirmek üzere İngiltere'de buluann Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyarette bulunan Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Cenk Tosun burada imzalı formayla fotoğraf çektirmişti. Fotoğrafın medyaya yansıması üzerine özellikle Alman Milli Takımı'nda top koşturan Mesut Özil, siyasi bir harekete imza atmakla eleştirilmişti.Alman Milli Takımı'nın aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle Alman taraftarlardan ırkçı tepkiler gören Mesut Özil, iyi gününde Alman ve kötü gününde Türk olarak görüldüğünü kaydetmişt. Özil, bu tepkilerin ardından milli takımı bıraktığını açıklamış ve bir daha geri dönmeyeceğini bildirmişti.

"Kıskanacak olsam Carlos'u kıskanırım"


Premier Lig ekibi Arsenal'de kötü günler geçiren Mesut Özil, 5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında ara transfer döneminde Fenerbahçe'ye transfer oldu. Mesut Özil'in kendisini Türk hissettiğini söylemesi ve her fırsatta Almanya'yı kötülemesini eleştiren Fatih Altaylı'ya birçok tepki geldi. Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, kıskanacak olsaydı Mesut Özil'i değil daha önce Fenerbahçe'ye transfer olan Roberto Carlos'u kıskanacağını belirtti. Mesut Özil'e kafayı taktığına dair gelen eleştirileri kabul etmeyen Altaylı, Türk seyircisinin Mesut Özil tarafından enayi yerine konulduğunu söyledi.


"Sagte bir yerli ve millilik duygusu"


Mesut Özil'in türkiye'de bir cami yerine Hindistan'da bulunan bir caminin önünde Fenerbahçe formasıyla poz verdiğini hatırlatan Altaylı, Özil'in insanların duyguılarına hitap etmeye çalışan sahte bir "yerli ve millilik" üzerinden sempati kazanmaya çalıştığını bildirdi. Özil'in söylemlerini "ikiyüzlülük" olarak niteleyen Altaylı, sahte yerli ve milliciliğin son zamanlarda büyük prim kazandırdığını belirtti. Mesut Özil'in başarılı yıllarında niyeyse Türkiye'yi hiç hatırlamadığı ve kendisini Alman olarak hissettiğini söylediğini hatırlatan Altaylı, kötü günler gelince birden Türk olduğunu hatırladığını ve mağdur rolüne büründüğünü kaydetti.