Genç yaşta usta denebilecek seviyede yeteneğe sahip yakışıklı oyuncu Fatih Artman 13 Şubat 1988 senesinde Ankara’da doğmuştur. Ünlü olması da aynı şehirde çekilen şimdilerde kült denebilecek bir yapımda yer alması sayesinde olsan yetenekli oyuncu her geç

Genç yaşta usta denebilecek seviyede yeteneğe sahip yakışıklı oyuncu Fatih Artman 13 Şubat 1988 senesinde Ankara’da doğmuştur. Ünlü olması da aynı şehirde çekilen şimdilerde kült denebilecek bir yapımda yer alması sayesinde olsan yetenekli oyuncu her geçen günde çok daha iyi projelerde çok daha iyi oyunculuklar ile sevenlerini gururlandırmaya devam ediyor.

Fatih Artman Nereli?


Fatih Artman Ankara’da doğmuş ve büyümüştür. Üniversite eğitimi de dahil olmak üzere hayatının büyük bir kısmını da aynı şehirde geçirmiştir. Aynı şehirde çekimleri yapılan Behzat Ç isimli televizyon dizisinde canlandırdığı polis memuru karakteri sevilmiş ve kendisini çok daha iyi projelerin içinde bulmuştur. İnkar edilemez büyük bir yetenek olan yakışıklı oyuncu Ankara’da Erdal Beşikçioğlu’na ait olan Tatbikat sahnesinde oyunlar da sergilemiştir. Şimdilerde İstanbul’da yaşamakta olan oyuncu dahil olduğu işler sebebiyle de İstanbul’da bulunmak zorundadır. İstanbul’da yaşamasının yanında Ankara’ya duyduğu büyük ilgi sebebiyle hala memleketine sıkı sıkıya bağlı yetenekli oyuncu.

Fatih Artman Kaç Yaşında?


Fatih Artman 1988 senesinde dünyaya gelmiştir. Güncel tarihimize göre hesaplamalar yaptığımızda görüyoruz ki yetenekli oyuncu 33 yaşındadır. Şubat ayının 13’ünde dünyaya gelen Fatih Artman kova burcudur.

Fatih Artman Dizileri


Fatih Artman Ankara’da doğmuş ve büyümüştür. Üç çocuklu bir ailenin üçüncü ve en küçük çocuğudur. Normal bir çocukluk geçirmiş ilk ve ortaokulunu mahallelerindeki okullarda tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra Hacettepe Üniversitesinde Devlet Konservatuarı Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümünde eğitim almıştır. Kendisini akademik alanda iyi şekilde geliştiren yetenekli oyuncunun tanınması Ankara’da çekilen oldukça kült bir projeye dahil olması ile olmuştur.

2010 ve 2021 seneleri arasında Behzat Ç. İsimli televizyon dizisinde Harun karakterine hayat vermiştir Fatih Artman. Bir Ankara Polisiye dizisi olan yapım başrolünde Erdal Beşikçioğlu Behzat karakteri ile yer almıştır. Cinayet Büro Ankara biriminde çözülen dosyalara Ankaralı otoriteye karşı gelen Amir ve ekibinin hikayesini anlatan dizi oldukça sevilmiştir. O kadar çok sevilmiştir ki hala sahneleri ve replikleri paylaşılmaktadır. Harun karakterindeki Fatih Artman da bu dizide oldukça ön planda bulunan bir roldedir. Ankaralı olması ve bu kültürü tüm ekibin diziye iyi şekilde yansıtabilmesi dizisinin en çok sevilen yanlarından olmuştur. Dizi gördüğü ilgi sonucunda iki adet de sinema filmine konu olmuştur.

Fatih Artman Behzat Ç. Projeleri dışında başka önemli yapımlarda da dikkat çekici çalışmalara imza atmıştır. 2011 ve 2012 seneleri arasında Leyla ile Mecnun dizisinde de rol almıştır yakışıklı oyuncu.

Fatih Artman Bana Masal Anlatma isimli sinema filminde de 2014 senesinde başrolde yer almıştır.

2015 senesinde Beş Kardeş isimli televizyon dizisinde ve Ekşi Elmalar isimli sinema filminde de rol almıştır. Ekşi Elmalar kadrosunda. Farah Zeynep Abdullah, Yılmaz Erdoğan gibi önemli isimlerin bulunduğu beğenilen bir yapım olmuştur.

2016 senesinde rol aldığı Aşkın gören Gözlere İhtiyacı Yok isimli sinema filmi sayesinde Fatih Artman oyunculuk alanında önemli bir ödül de almıştır.

2016 ve 2017 seneleri arasında Vatanım sensin isimli televizyon dizisi projesinde oldukça önemli bir rolde yer almıştır Fatih Artman. Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel Ergenç gibi önemli isimlerin yer aldığı dizi Kurtuluş Savaşı dönemi Türkiye’sini anlatan güzel bir yapım olmuştur. Dizide Türk istihbaratından bin bir surat olarak bilinen Yakup Yüzbaşı karakterine Fatih Artman hayat vermiştir. Oldukça iyi bir oyunculuk sergileyen oyuncu yine büyük övgüler almıştır. 2020 senesinde online platform dizisi olan Bir Başkadır isimli yapımda da herkesi kendine hayran bırakmayı başardı yakışıklı oyuncu.

Fatih Artman şimdilerde Menajerimi Ara isimli televizyon dizisinde rol almaktadır.