Fatih Erbakan'dan ilginç HDP açıklaması!

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, genel merkezdeki basın toplantısında HDP hakkındaki kapatma davası ile ilgili görüşlerini açıkladı. Bir siyasi partinin kapatılmasının, dolaylı olarak oy veren seçmenin "cezalandırılması" anlamına geldiğini sö

Güncel 25.03.2021 - 16:59 04.05.2021 - 04:20 İlan35
Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, genel merkezdeki basın toplantısında HDP hakkındaki kapatma davası ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Bir siyasi partinin kapatılmasının, dolaylı olarak oy veren seçmenin "cezalandırılması" anlamına geldiğini söyleyen Fatih Erbakan, parti kapatmanın Türk yargısı ve demokrasisini tartışmaya açacağını, parti kapatmanın bir çözüm olmadığını vurguladı.


RP, FP, HDP... İki yüzlülük!


Avrupa'nın ve yurt içindeki bazı kesimlerin 1998 yılında Refah Partisi (RP)'nin kapatılmasına gösterdiği tepki ile bugün HDP hakkında açılan kapatma davasına gösterdiği tepki arasında büyük çelişki olduğunu kaydeden Fatih Erbakan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bugün HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine ve TBMM'den çıkarılmasına en yüksek sesle tepki gösterenler, 1999 senesinde Fazilet Partisi (FP)'nin milletvekili Merve Kavakçı'ya geldiğinde başörtülü olduğu için 'Bu kadına haddini bildirin.' demek suretiyle TBMM Genel Kurulu salonundan atılması esnasında alkış tuttular. Bu son derece samimiyetsiz, riyakar, iki yüzlü bir tavır. Adaletsizlik ise, haksızlık ise, insan hakkı ise, demokrasi ise başörtülü vekile gelince hiçbiri geçerli değil fakat konu teröre gelince, HDP'li vekile gelince hepsi geçerli. Bu iki yüzlü çevrelerin, mağdur olanın ideolojisine, partisine ve işlerine gelip gelmediğine göre tutum göstermeleri demokrasi, hukuk, insan hakları, adalet noktasındaki iddialarının içinin bomboş olduğunu, iki yüzlü olduklarını, samimiyetsiz olduklarını açık bir biçimde ortaya koyuyor."

Fatih Erbakan, HDP hakkındaki kapatma davası sonucu partinin kapatılması durumunda buna en çok PKK terör örgütünün sevineceğini, PKK'nın partinin kapatılmasını bölge halkına 'siyasi çözümün imkânsız olduğunun delili' olarak sunacağını savundu.


İstanbul Sözleşmesi ve 6284...


Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye'nin çekildiği İstanbul Sözleşmesi'ni "dış güçlere ait laboratuvarlarda üretilmiş zehir" şeklinde niteleyen Fatih Erbakan, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanı kararıyla nesilleri, aile yapısını, manevi ve ahlaki dokuyu doğrudan tehdit eden bu art niyetli, karanlık, sinsi sözleşmeden Türkiye'nin çıkması son derece hayırlı, olumlu ve isabetli olmuştur. Hükümetin İstanbul Sözleşmesi hatasında ısrar etmekten vazgeçerek bu sözleşmeden çekilmesi son derece olumlu ve hayırlıdır. İstanbul Sözleşmesi'nden sonra şimdi de, Türkiye'nin 1985 yılında imzaladığı Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Yok Edilmesi Sözleşmesi (CEDAW) sonrası çıkarılan 6284 sayılı yasa başta olmak üzere, neslimizi ve aile yapımızı hedefe koyan ve tehdit eden diğer tüm yasaların da ıslah edilmesi gerekiyor. 6284'e dokunmadan sadece İstanbul Sözleşmesi'nden çıkmak çok yeterli değil."

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@