Fatih Portakal yeni zam haberlerini 4 tweet arka arkaya atarak paylaştı...

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sansür yasası devreye girmeden önce zam haberini duyururken "yarın paylaşamayacağım" sözleri ise dikkat çekti.

Portakal, "Toptancıların bakkal ve marketlere söyledikleri: '1 Temmuz’dan itibaren gıda %28, tekel ürünleri %15, alkol %10 zamlanacak." diyerek açıklama yaptı.

Skandal İçin "Hayırlı İşler" Dendi! Hasada Günler Kala İthalat İhalesi Açıldı! Fiyat Farkı İse Ayrıca Dikkat Çekti! Skandal İçin "Hayırlı İşler" Dendi! Hasada Günler Kala İthalat İhalesi Açıldı! Fiyat Farkı İse Ayrıca Dikkat Çekti!

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak, sansür yasası yürürlüğe girmeden önce zam haberlerini açıkladığını söyledi. Toptancıların bakkal ve marketlere haber verdiğini ifade eden Portakal, gıda, tekel ve alkole zam geleceğini açıkladı.

Fatih Portakal'dan Erdoğan'ın maaşına zam tepkisi: Yanlış hareketler

"Toptancıların bakkal ve marketlere söyledikleri: “1 Temmuz’dan itibaren gıda %28, tekel ürünleri %15, alkol %10 zamlanacak. ”Böyle bir  bilgiyi büyük ihtimal yarından itibaren yazıp paylaşamayacağım." diyen Fatih Portakal tüm dikkatleri de üzerine çekti.

AKP ve MHP'nin sunduğu basın ve sosyal medya yasası Meclis'te kabul edilirken, bu karar sonrasında ise birçok kişi zam haberlerinin artık duyuramayacağını dile getirmişti.

Gazeteci Fatih Portakal da bu isimler arasında yer alarak, sosyal medyadan hem zam haberi verdi hem de yasaya tepki gösterdi.

Portakal'ın tweet haberi şöyle oldu;

1-Toptancıların bakkal ve marketlere söyledikleri: “1 Temmuz’dan itibaren gıda %28, tekel ürünleri %15, alkol %10 zamlanacak. ”Böyle bir  bilgiyi büyük ihtimal yarından itibaren yazıp paylaşamayacağım.
#sansüryasasınahayır

2-Düşüncem, “dezenformasyon yapıp, milleti kışkırtıyorsun,” deyip ceza verecekleri yönünde. Hem de bunu savcılar ve hakimler aracılığı ile yapacaklar. Milli gazeteci gibi saçma bir kavramı çıkaracakları yasa ile oluşturacaklar.
#sansüryasasınahayır

3- Sansür ve otosansür yolu ile duyulmasını istemediklerinin önüne geçecekler. Geleneksel ve digital tüm medyayı akılları sıra kontrol etmeyi planlıyorlar.
Öyle olacağını düşünüyorlar. Ancak çaresizlik mutlaka çareyi de üretecektir.  #sansüryasasınahayır

4- 1960’larda rahmetli Menderesli DP de böyle düşünüp kurmamış mıydı #tahkikatkomisyonu’nu? Ne oldu? Yürümedi! Kanaatim, bugünden sonra tarihteki bu gerçek bilgiyi dahi yazmak, hatırlatmak suç olarak değerlendirilebilir."
#Sansüryasasınahayır