Sosyal medya bir doktorun istifası ile resmen karıştı... Fatma G. Kimdir? Fatma G. Doktor mu? Fatma G. Twitter şeklinde aramalar başladı.

Yeni Hedef Munzur Oldu! Siyanür Felaketi Yaşatan Şirket Anagold Madencilik Gözünü Yeni Yerine Dikti! Yeni Hedef Munzur Oldu! Siyanür Felaketi Yaşatan Şirket Anagold Madencilik Gözünü Yeni Yerine Dikti!

Türkiye gündeminde sağlık ve doktorlar konusu tartışılmaya devam ederken, sosyal medyada yayılan bir istifa haberi ve dilekçe gündem olurken konuya açıklık getiren ise ünlü haberci Gülgün Feyman oldu.

Fatma G. Kimdir? Fatma G. Doktor mu? Fatma G. Twitter Kim?

Göz doktoru olduğunu belirten Dr. Fatma isimli Twitter kullanıcısı "İnanın halk kaybedecek, zenginler gidecek doktor bulur. Parasız ayda ortalama 30 ameliyat yapıyorum. Artık kim yapacak halkın ameliyatını" yazarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı da ekleyerek paylaşımda bulununca ortalık fena karıştı.

Fatma G. Kimdir? Fatma G. Doktor mu? Fatma G. Twitter Kim?

İstifa dilekçesinde tam ismi yazmayan doktor dilekçe imzasında kullandığı "Fatma G." ile gündem olurken temsili dilekçe ortalığı karıştırdı.
Fatma G. Kimdir? Fatma G. Doktor mu? Fatma G. Twitter Kim?
Profilinde göz doktoru olduğu belirtilen hesabın sahte bir hesap olduğu tartışılırken, yapılan paylaşımın ise soyadı belirtilmediği için geçersiz ve trollük olduğu iddia edildi. Ancak gerçek kısa süre sonra anlaşıldı.
Doktorun gerçek bir göz doktoru olduğu ve istifa dilekçesini "temsili" olarak yaşanılan ve yaşanılacaklara dikkat çekmek için paylaştığı ortaya çıktı.
Soyal medyada yaşanan gerginlik sonrası eski habercilerden Gülgün Feyman, doktorların gerçekleştirdiği bir eylem olduğunu ve tartışılan Fatma G.'nin ise gerçek bir doktor olduğunu açıkladı.
Bu açıklama üzerine ise daha önce yaşanılan gçrevden almalar ve disiplin soruşturmaları sonucunda doktorların korktukları için isim vermedikleri akıllara geldi.
Fatma G. Kimdir? Fatma G. Doktor mu? Fatma G. Twitter Kim?
Resim